fbpx
Strona głównaRodzinaTrwa konkurs ofert na realizatora zabiegów in vitro

Trwa konkurs ofert na realizatora zabiegów in vitro

Ruszył konkurs ofert na realizatora programu zdrowotnego, dzięki któremu pary będą miały szanse na dofinansowanie zabiegów in vitro. Podmioty lecznicze mogą składać oferty do 3 lutego.

Konkurs na wybór realizatora, który zorganizuje i przeprowadzi program pn. „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy w latach 2015-2017 – kontynuacja programu na lata 2018-2020 – kontynuacja programu na lata 2021-2023” adresowany jest do podmiotów leczniczych świadczących usługi medyczne w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej oraz ustawy o leczeniu niepłodności.

Owe podmioty lecznicze spełniają następujące warunki: posiadają pozwolenie Ministra Zdrowia na prowadzenie ośrodka medycznie wspomaganej prokreacji, realizują Europejski program monitoringu wyników leczenia metodami zapłodnienia pozaustrojowego -European IVF Monitoring (EIM), dysponują odpowiednią doświadczoną kadrą oraz aparaturą i posiadają odpowiednie warunki do prowadzenia leczenia zgodnie z wymogami zawartymi w programie, a po okresie dostosowawczym zgodnie z wymogami ustawy o leczeniu niepłodności, w ostatnich latach wykonały co najmniej 200 programów zapłodnienia pozaustrojowego rocznie oraz stosują wytyczne, zawarte w Algorytmach Diagnostyczno Leczniczych w Niepłodności przygotowanych przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Sekcję Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz w  rekomendacjach pacjenckich w leczeniu niepłodności Stowarzyszenia na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian”.

Oferty należy składać do 3 lutego, osobiście w  Kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13, 42-217 Częstochowa lub przesłać drogą pocztową na adres, który widnieje powyżej, w formie elektronicznej z podpisem kwalifikowanym na adres [email protected] lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP.

Szczegółowe informacje oraz obowiązujące wzory dokumentów dostępne są na stronie, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Dodatkowych informacji  udziela też Wydział Zdrowia UM Częstochowy pod nr tel. 34 370 76 83, 34 370 76 13 lub mailowo: [email protected]

LN/UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -