fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaGastronomia,,Pod Pałacem” - połączenie historii oraz tradycji z nutą nowoczesności i dobrego...

,,Pod Pałacem” – połączenie historii oraz tradycji z nutą nowoczesności i dobrego smaku.

,,Pod Pałacem” mieści się w samym sercu Śląska, w Koszęcinie. Wybudowane zostało na ruinach przypałacowej oficyny, datowanej na wiek XVII. W tym wyjątkowym miejscu odbywają się wesela, komunie imprezy okolicznościowe… i nie tylko.

Warto poznać lepiej ,,Pod Pałacem”. Szczególnie pod kątem organizacji przyjęć okolicznościowych czy znakomitego menu. To miejsce, które prosperuje od niedawna, a już cieszy się sporym gronem zadowolonych klientów.

Jak to wszystko się zaczęło, skąd wziął się pomysł na stworzenie ,,Pod Pałacem”?

– Początki ,,Pod Pałacem” sięgają roku 2018, kiedy to otrzymaliśmy propozycję modernizacji starych budynków, które bardziej zniechęcały swoim wyglądem, niż przyciągały potencjalnych gości. Podjęliśmy decyzję, że wyremontujemy te budynki i stworzymy kompleks, gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Jak długo działacie na rynku?

– Nasz kompleks ,,Pod pałacem” działa właściwie od niedawna. Dwa lata temu otwarty został budynek kręgielni, a w lipcu tego roku – budynek Browaru Śląsk Koszęcin. Ostatnia została otwarta Restauracja i Sala Bankietowa Pod Pałacem, mianowicie we wrześniu.

Co składa się na Waszą ofertę?

– Na naszą ofertę składa się Kręgielnia Pod Pałacem, gdzie oferujemy możliwość gry w kręgle, włoską pizzę, drinki, przekąski oraz możliwość organizacji urodzin lub innych małych imprez okolicznościowych. Od czasu do czasu organizujemy również tematyczne imprezy z DJ. Oprócz tego posiadamy własny browar, gdzie produkujemy nasze lokalne piwo, które przyciąga wielu turystów i miłośników piwa kraftowego. W budynku browaru prowadzimy również restaurację a’la carte, gdzie można zasmakować tradycyjnej kuchni śląskiej. Zainteresowanie naszą kuchnią było tak duże, że przystosowaliśmy jedną z naszych dwóch sal bankietowych na restaurację, ze względu na zbyt dużą liczbę klientów w niedziele i święta. Oferujemy również noclegi dla naszych gości w oddziale Pokoje Pod Pałacem.

Powiedzmy nieco więcej na temat produkcji piwa kraftowego?

– Produkcję piwa prowadzimy, opierając się na historycznych przepisach browarniczych. Nasze nazwy piw nawiązują do historii książąt zamku koszęcińskiego. Przykładem może być nasze piwo Pils, które nosi nazwę ostatniego księcia rodu Hohenlohe – Karol Gotfryd. Lub nasze piwo „Ex Flammis Orior”, czyli „powstały z płomieni”, nawiązujące do historii budynku browaru i jego pożaru w przeszłości.

Czym wyróżnia się ,,Pod Pałacem”?

– ,,Pod Pałacem” z pewnością wyróżnia się lokalizacją oraz różnorodnością oferowanych atrakcji. Jesteśmy położeni na wjeździe do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, z którym chętnie współpracujemy podczas organizacji wycieczek i innych większych wydarzeń. Wyróżnia nas również połączenie nowoczesności z tradycją. Nawiązujemy bardzo często do historii koszęcińskiego zamku i tradycji ludowych.

Ile sal posiadacie oraz czym się charakteryzuje każda z nich?

– Posiadamy dwie sale okolicznościowe. Jedna mieści się na parterze (bankietowa), która jest w stanie pomieścić z parkietem około 100 osób. Organizujemy na niej wesela, urodziny, komunie, szkolenia oraz inne imprezy okolicznościowe. Druga sala (biesiadna) znajduje się na piętrze i jest w stanie pomieścić około 60 osób. W niedzielę mamy na tej sali czynną restaurację a’la carte lub organizujemy na niej inne imprezy okolicznościowe.

Czy oprócz imprez okolicznościowych organizujecie także inne wydarzenia? Jakie?

– Oprócz imprez okolicznościowych, organizujemy również imprezy tematyczne, szkolenia, jarmarki świąteczne, targi ślubne, dzień kobiet, bal karnawałowy i bale charytatywne.

Z jak dużym wyprzedzeniem trzeba rezerwować miejsce?

– Na początku naszej działalności mieliśmy dużo wolnych terminów, lecz w ostatnim czasie coraz bardziej zapełnia nam się terminarz imprez i rezerwacji, przez co niektóre wydarzenia wymagają nawet rocznego wyprzedzenia. Jeśli chodzi o rezerwacje stolików na restauracji, to wymagają one rezerwacji z tygodniowym wyprzedzeniem, ze względu na częsty brak wolnych miejsc dla gości bez rezerwacji.

Czym wyróżnia się Wasze menu?

– Nasze menu oferuje naszym klientom możliwość konfiguracji dań, według upodobań klienta. Mamy do wyboru szeroki wachlarz mięs, dodatków, dań porcjowych i deserów, jak również słodkich stołów. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i propozycje, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania klientów oraz ich gości. Nasze menu składa się zawsze z najlepszej jakości produktów. Kładziemy nacisk na to, by gościom zawsze smakowało.

Co klienci cenią sobie w ,,Pod Pałacem” najbardziej?

– Nasi klienci cenią sobie najbardziej różnorodność atrakcji oraz poziom obsługi, który cały czas podnosimy. Bardzo doceniane jest również nasze jedzenie, które – jak już wspomnieliśmy – przygotowywane jest dla najbardziej wymagających klientów.

Zachęcamy do odwiedzenia facebookowej strony ,,Pod Pałacem” (www.facebook.com/PodPalacem), by na bieżąco śledzić wydarzenia, które się tam odbywają.

Rozmawiała Linda Nocoń

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -