fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecane350 częstochowian otrzymało pomoc w ramach akcji "Śniadanie Wielkanocne"

350 częstochowian otrzymało pomoc w ramach akcji „Śniadanie Wielkanocne”

O udziale częstochowskich strażników miejskich w „Śniadaniu Wielkanocnym” już pisaliśmy, teraz pora na podsumowanie akcji organizowanej przez Fundację Chrześcijańską „Adullam”.

Tegoroczne „Śniadanie Wielkanocne” odbyło się 3 kwietnia, a miejscem uroczystości była tak, jak w minionym roku stołówka charytatywna Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” przy ulicy Krakowskiej 34.

Na naszym portalu pisaliśmy już o udziale częstochowskich strażników miejskich w wielkanocnej akcji, teraz pora na podsumowanie.

350 częstochowian otrzymało pomoc w ramach akcji "Śniadanie Wielkanocne" 1
„Śniadanie Wielkanocne” (mat. Fundacja Chrześcijańska Adullam)


Pomoc skierowana była do 350 mieszkańców Częstochowy w wieku senioralnym, kobiet i mężczyzn, w tym osób samotnych, chorych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i bytowej, niezaradnych życiowo i społecznie, bezdomnych i zagrożonych bezdomnością czy uzależnionych.

Każda z osób objętych wsparciem, otrzymała paczkę z tradycyjnymi potrawami świątecznymi oraz artykułami spożywczymi. Posiłek na stołówce zjedli tylko ci, którzy z różnych przyczyn nie mogą go spożyć w domu. Osobom, które nie będą mogły osobiście przyjść do Fundacji po paczkę ze względu na stan zdrowia lub kwarantannę, paczka została dostarczona przez wolontariuszy. Z uwagi na wciąż panującą sytuację pandemiczną przy wydawaniu posiłku i paczek zostaną zachowane szczególne środki ostrożności oraz będą przestrzegane obostrzenia i zalecenia GIS i Ministra Zdrowia.

350 częstochowian otrzymało pomoc w ramach akcji "Śniadanie Wielkanocne" 2
„Śniadanie Wielkanocne” (mat. Fundacja Chrześcijańska Adullam)

W przygotowanie potraw i paczek oraz ich wydawanie jak co roku zaangażowani byli pracownicy fundacji, wolontariusze (w tym osoby z bezdomności), a także członkowie Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie” (o akcji pisaliśmy TUTAJ).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Redakcja (mat. Fundacji Chrześcijańskiej Adullam)

“Nie wyrzucaj, oddaj!”. Fundacja Chrześcijańska Adullam organizuje zbiórkę odzieży

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -