fbpx
Strona głównaPolecane350 częstochowian otrzymało pomoc w ramach akcji "Śniadanie Wielkanocne"

350 częstochowian otrzymało pomoc w ramach akcji “Śniadanie Wielkanocne”

O udziale częstochowskich strażników miejskich w “Śniadaniu Wielkanocnym” już pisaliśmy, teraz pora na podsumowanie akcji organizowanej przez Fundację Chrześcijańską “Adullam”.

Tegoroczne „Śniadanie Wielkanocne” odbyło się 3 kwietnia, a miejscem uroczystości była tak, jak w minionym roku stołówka charytatywna Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” przy ulicy Krakowskiej 34.

Na naszym portalu pisaliśmy już o udziale częstochowskich strażników miejskich w wielkanocnej akcji, teraz pora na podsumowanie.

350 częstochowian otrzymało pomoc w ramach akcji "Śniadanie Wielkanocne" 1
“Śniadanie Wielkanocne” (mat. Fundacja Chrześcijańska Adullam)


Pomoc skierowana była do 350 mieszkańców Częstochowy w wieku senioralnym, kobiet i mężczyzn, w tym osób samotnych, chorych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i bytowej, niezaradnych życiowo i społecznie, bezdomnych i zagrożonych bezdomnością czy uzależnionych.

Każda z osób objętych wsparciem, otrzymała paczkę z tradycyjnymi potrawami świątecznymi oraz artykułami spożywczymi. Posiłek na stołówce zjedli tylko ci, którzy z różnych przyczyn nie mogą go spożyć w domu. Osobom, które nie będą mogły osobiście przyjść do Fundacji po paczkę ze względu na stan zdrowia lub kwarantannę, paczka została dostarczona przez wolontariuszy. Z uwagi na wciąż panującą sytuację pandemiczną przy wydawaniu posiłku i paczek zostaną zachowane szczególne środki ostrożności oraz będą przestrzegane obostrzenia i zalecenia GIS i Ministra Zdrowia.

350 częstochowian otrzymało pomoc w ramach akcji "Śniadanie Wielkanocne" 2
“Śniadanie Wielkanocne” (mat. Fundacja Chrześcijańska Adullam)

W przygotowanie potraw i paczek oraz ich wydawanie jak co roku zaangażowani byli pracownicy fundacji, wolontariusze (w tym osoby z bezdomności), a także członkowie Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie” (o akcji pisaliśmy TUTAJ).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Redakcja (mat. Fundacji Chrześcijańskiej Adullam)

“Nie wyrzucaj, oddaj!”. Fundacja Chrześcijańska Adullam organizuje zbiórkę odzieży

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here