fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacje30. Finał WOŚP w Częstochowie oficjalnie rozliczony. Ile zebrano?

30. Finał WOŚP w Częstochowie oficjalnie rozliczony. Ile zebrano?

Częstochowski sztab w lutym jako deklarowaną kwotę 30. Finału WOŚP podawał ponad 400 tys. zł. Dziś znana jest ostateczna kwota zbiórki, która odbyła się w Częstochowie. To ponad pół miliona złotych.

Przypomnijmy. 30 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 30. Celem było zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. W ramach jubileuszowej kwesty Orkiestra chce zakupić m.in. mikroskopy, stoły operacyjne, oftalmoskopy do badania dna oka czy urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń.

30. Finał WOŚP w Częstochowie oficjalnie rozliczony. Ile zebrano? 1

Cel ten wesprze również kwota, którą udało się zabrać w Częstochowie. Koordynatorem lokalnego sztabu był w tym roku Robert Majer. Orkiestrową ekipę tworzyło ok. 40 sztabowiczów oraz pół miliona wolontariuszy, który w styczniową niedzielę wyruszyli na ulice miasta z puszkami.

Gdy finałowa zabawa się zakończyła, w sztabie przy ul. Dąbrowskiego rozpoczęło się liczenie skarbonek. 3 lutego sztab ogłosił, że deklarowana kwota, jaką zebrali częstochowscy wolontariusze to 412 967,52 zł. Do tej sumy nie wliczały się kwota z e-skarbonki (42 902 zł), wpłaty z terminali płatniczych oraz pieniądze z licytacji prowadzonych w serwisie allegro.pl (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W Częstochowie zebrano ponad pół miliona złotych!

30. Finał WOŚP w Częstochowie oficjalnie rozliczony. Ile zebrano? 2
WOŚP Częstochowa

16 marca oficjalnie ogłoszono wynik częstochowskiej zbiórki. Po podliczeniu pieniędzy z puszek przez bank, okazało się, że Częstochowa zebrała dokładnie 438 020,30 zł. Do jubileuszowej kwoty doliczone zostały wspomniane środki z e-skarbonki – 42902 zł oraz 26 205,40 zł z aukcji Allegro. Razem daje to 507 127,70 zł.

– Dziękujemy wszystkim, którzy z nami zagrali w Najpiękniejszej Orkiestrze Świata! Dzięki Wam zyskają najmłodsi, w tym roku celem zbiórki było zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenie wzroku u dzieci. Do zobaczenia za rok! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! – poinformował na swojej facebookowej stronie sztab WOŚP Częstochowa.

Tu przypomnijmy, że rok temu w Częstochowie zebrano ponad 465 tys. zł, a dwa lata temu – ponad 551 tys. zł (była to najwyższa kwota, jaką zebrano podczas dotychczasowych finałów WOŚP). Rozliczenia wszystkich częstochowskich finałów można znaleźć na www.wosp.czest.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -