fbpx
Strona głównaPolecaneCharytatywne wędkowanie dla Ukrainy. Wędkarze zebrali blisko 11 tysięcy złotych!

Charytatywne wędkowanie dla Ukrainy. Wędkarze zebrali blisko 11 tysięcy złotych!

– Wędkarska niedziela na Zbiorniku Ciepłym była niesamowita, pełna pozytywnej energii, a podsumowana została kwotą 10750 zł. Tyle zebraliśmy wędkując dla Ukrainy – informuje Sklep Wędkarski Brzana, który był jednym z dwóch współorganizatorów zawodów.

– W naszych charytatywnych zawodach wystartowało 60 wędkarzy (frekwencja była stuprocentowa!!!), a wpisowe wpłaciło… 62 – można przeczytać w komunikacie z zawodów. – I to była pierwsza, można powiedzieć, poranna niespodzianka. Potem posypały się kolejne. Rano 7 stopni mrozu, potem piękna, słoneczna pogoda, dzięki której rybki współpracowały całkiem, całkiem. Może nie ze wszystkimi, ale każdy z sektorów miał swoich liderów, którzy potrafili je przechytrzyć. W większości brały płotki, ale trafiły się też piękne leszcze i choćby okoń, który wagą przebił pół kilograma. Najlepsi okazali się Witold Tripner (wynik 2570 pkt., spławik) i Ryszard Czarnecki (5220 pkt., grunt). Ten drugi zgarnął również puchar za największą rybę (leszcz 2710 pkt). Gratulacje!

To, co tego dnia było najważniejsze miało jednak miejsce po zakończeniu sportowej rywalizacji. I tu kolejna niespodzianka. Zwycięzcy zachowali dla siebie tylko puchary, niemal wszystkie nagrody wróciły do „koszyka licytacji”, w którym była już okazała pula wędkarskiego sprzętu ufundowanego przez sponsorów. Sama licytacja, to kolejna miła niespodzianka. Hojność naszych wędkarzy i licznego grona gości przerosła nasze oczekiwania. Swój udział miały w tym siatkarki Częstochowianki, które wraz ze swoją prezeską przyjechały wspomóc naszą akcję. Docenić trzeba też prowadzących licytacje, ale największe brawa należą się Wam. Bo bez Was o sukcesie „Wędkowania dla Ukrainy” moglibyśmy tylko pomarzyć.

– Dziękujemy więc Wam, dziękujemy wszystkim sponsorom, dziękujemy każdemu, kto dołożył do imprezy jakąś cegiełkę – mówi właściciel sklepu Brzana i współorganizator zawodów Tadeusz Iwanicki. – Dziękujemy za patronat prezesowi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Także Zarządowi Okręgu PZW Częstochowa, który wydatnie wsparł naszą inicjatywę, a jego prezes spędził z nami w niedzielę kilka godzin. Dziękujemy w imieniu dwóch częstochowskich kół PZW Hutmar i Brzana, które stały za tym przedsięwzięciem.

Zebrana kwota trafi do potrzebujących wsparcia w ogarniętej wojną Ukrainie za pośrednictwem Towarzystwa Patriotycznego Kresy.

AK, materiały prasowe

Charytatywne wędkowanie dla Ukrainy. Wędkarze zebrali blisko 11 tysięcy złotych! 1
Charytatywne wędkowanie dla Ukrainy. Wędkarze zebrali blisko 11 tysięcy złotych! 2
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -