fbpx
Strona głównaDomInwestycje22 miliony złotych dla Gminy Kłobuck. Ogłoszono plany zagospodarowania budżetu na ten...

22 miliony złotych dla Gminy Kłobuck. Ogłoszono plany zagospodarowania budżetu na ten rok

Modernizacja dróg i chodników, wymiana oświetlenia, przebudowa Miejskiego Ośrodka Kultury, to tylko niektóre planowane inwestycje.

Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, poinformował mieszkańców o szczegółach zagospodarowania tegorocznego budżetu. Zapowiada się pracowity czas, który przyniesie gminie wiele zmian.

Remontów doczekają się m.in.: ulica Mickiewicza, odcinek Ogrodowej, Witosa i ulicy Sobisia,

Przebudowana zostanie także ulica Mostowa i obiekt mostowy w Kamyku. Na tę inwestycję Kamyk czekał bardzo długo, a 4 mln złotych przeznaczone na ten cel pochodzą z programu Polski Ład.

W planach jest modernizacja aż kilkunastu dróg w całej gminie, a w sołectwie Rybno i Borowianka pojawią się nowe mosty. Powstaną projekty sieci wodno-kanalizacyjnej przy ul. kpr. M. Cielebana. Sołectwo Zakrzew i Osiedle Nr 7 w Kłobucku doczeka się wreszcie planów kanalizacji sanitarnej.

Remonty ulic to także troska o odpowiednie oświetlenie. Dzięki temu bezpieczniej zrobi się na przejściu przy ulicy 11-go Listopada czy ul. Zakrzewskiej.

Ale to nie wszystko. Duże zmiany czekają także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kłobucku.

Rozpocznie się budowa bieżni, a budynek, z którego korzystają zawodnicy Znicza Kłobuck przejdzie termomodernizację.

Sala zabaw dla dzieci, skatepark, czy odnowiony basen, ucieszą wszystkich mieszkańców lubiących aktywny wypoczynek. Ponadto trwa budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku, a przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łobodnie powstanie wielofunkcyjne boisko.

200 tysięcy złotych miasto przeznaczy na przebudowę bloków żywieniowych w Gminnym Przedszkolu nr 2 i w szkole Podstawowej nr 2.

Nowy budżet pozwoli także na rewitalizację Parku przy ul. Zamkowej. Rozpoczną się prace nad przebudową Miejskiego Ośrodka Kultury.

Duży zastrzyk finansowy pozwoli ulepszyć szereg miejsc i zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców

Władze miasta zdają sobie sprawę, że na pewno nie wszystko, uda się teraz zmienić, ale zapowiada się dużo działań, które poprawią komfort życia w gminie.

Więcej szczegółów na temat planowanych prac i nowego budżetu znajduje się na stronie Gminy Kłobuck.

KSz

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -