Wicelider za silny dla koszykarzy AZS Częstochowa

Nie udał się koszykarzom AZS Częstochowa wyjazd na ligowy mecz do Katowic. Częstochowianie przegrali z wiceliderem AZS AWF różnicą aż 52 punktów!

Wpływ na tak wysoką porażkę miała fatalna pierwsza połowa w wykonaniu gości. Koszykarze AZS w pierwszej kwarcie rzucili tylko 9 punktów, a w drugiej tylko 8! Po 20 minutach gry schodzili na przerwę przegrywając 17:58.

Druga połowa meczu była już bardziej wyrównana, ale katowiczanie wygrali ostatecznie różnicą 52 punktów.

AZS po 23 rozegranych spotkaniach ma 29 punktów i zajmuje 11. pozycję w tabeli 3 grupy 2 ligi.

AZS AZS Mickiewicz Romus Katowice – AZS Częstochowa 103:51 (34:9, 24:8, 28:20, 17:14)

AZS: Józefowski 21, Majcherek 11, Hajduś 6, Ligęza 4, W. Nogalski 4, T., Nogalski 3, Boruc 2, Sośniak 0, Spychała 0, Rak 0.