fbpx
Strona główna Polecane 206 nowych przypadków, z czego 37 w województwie śląskim

206 nowych przypadków, z czego 37 w województwie śląskim

Mamy 206 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia. Liczba nowych zachorowań w poszczególnych województwach wygląda następująco: wielkopolskie (67), śląskie (37), dolnośląskie (31), lubelskie (25), małopolskie (14), opolskie (10), świętokrzyskie (7), podkarpackie (3), kujawsko-pomorskie(3), zachodniopomorskie (3), pomorskie (2), podlaskie (2), warmińsko-mazurskie (2).


Zmarło kolejnych pięciu zakażonych. W Raciborzu 79-letni mężczyzna, w Grudziądzu 86-letni mężczyzna i o cztery lata młodsza od niego kobieta, w Krakowie 56-latek, a w Zgierzu – 67-letni mężczyzna. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.


W sumie liczba zakażonych na godzinę 10 rano mamy w całym kraju 7408. Do dzisiaj z powodu koronawirusa zmarło 268.


Obecność koronawirusa wykryto w próbkach kolejnych 37 mieszkańców naszego województwa. W grupie tej znaleźli się: pacjenci z powiatu lublinieckiego, w sumie 7 osób (najstarsza ma 83 lata, najmłodsza 63); kobieta i mężczyzna z Częstochowy; 2 mieszkanki w średnim wieku z powiatu częstochowskiego; mieszkanka w sile wieku oraz młody mężczyzna z powiatu myszkowskiego.


W swoim domu, w izolacji, przez kolejne tygodnie pod ścisłym nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych leczyć się będzie także mieszkanka Lublińca w średnim wieku.


Obecnie w województwie śląskim jest 980 przypadków zakażenia Covid-19.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here