fbpx
Strona główna Polecane Łatwiejsze zakupy i otwarte lasy?

Łatwiejsze zakupy i otwarte lasy?

Wiele wskazuje na to, że po 19 kwietnia rząd “poluzuje” część obostrzeń związanych z epidemią. Już 9 kwietnia, na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że po świętach wielkanocnych przedstawiony zostanie przez rząd plan “powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej”. To m.in. z tego powodu od jutra w przestrzeni publicznej wszyscy będziemy musieli nosić maseczki.

Być może już jutro, a najdalej w piątek, rząd ogłosi, jak po 19 kwietnia ma wyglądać życie w naszym kraju. Nieoficjalnie mówi się, że część z nas będzie mogła wrócić w poniedziałek do pracy. Za kilka dni bowiem otwarte mają być punkty usługowe. Zmiany przewidziano także w handlu. Po 19 kwietnia liczba kupujących ma być uzależniona nie od liczby czynnych w sklepie kas, ale od powierzchni sklepu. Rząd rozważa także częściowe otwarcie galerii handlowych. Chodzi o przywrócenie handlu w sklepach z artykułami przemysłowymi. Wszędzie nadal będą obowiązywać obecne zasady bezpieczeństwa – rękawiczki i odpowiednie odstępy między kupującymi.


Pod uwagę brane jest również złagodzenie restrykcji dotyczących wychodzenia ludzi z domów. Lasy zostaną otwarte. Nie wyklucza się również otwarcia parków miejskich dla rekreacji.

  • Od 19 kwietnia będziemy odmrażać gospodarkę – powiedział w wywiadzie dla radia RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski. – Myślę, że to jest dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji – dodał.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here