fbpx

15 października odbędzie się Bieg Godzinny – trwają zapisy

Do 14 października można się zgłaszać do corocznego Biegu Godzinnego, organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani.

Celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako wszechstronnej formy ruchu, propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku i rekreacji, a także integracja i aktywizacja sportowego środowiska częstochowskiego.

Bieg Godzinny odbędzie się 15 października na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Będzie polegał na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 1 godziny.

Zostanie rozegrany w dwóch kategoriach – bieg rekreacyjny (dla uczestniczek i uczestników, którzy w jedną godzinę pokonają do 10 km i PROFI (dla uczestniczek i uczestników, którzy w godzinę pokonają ponad 10 km).

Uczestniczką bądź uczestnikiem może zostać każdy. Osoby poniżej 16. roku życia do weryfikacji i po odbiór numeru startowego zgłaszają się z rodzicem lub opiekunem prawnym. Impreza odbędzie się bez podziału na kategorie wiekowe.

Nie ma obowiązku biegać pełną godzinę – w każdej chwili może zejść z bieżni po przebiegnięciu dowolnej liczny okrążeń. Obowiązuje limit uczestników – 250 osób.

Biuro zawodów zostanie otwarte o godz. 14.45. O 15.50 zakończy się weryfikacja zgłoszonych uczestników oraz rozpocznie rozgrzewka przed biegiem. 10 minut później planowany jest start Biegu Godzinnego, a o 17.00 jego zakończenie. Finał imprezy zaplanowany jest na godz. 17.15.

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do 14 października na tej stronie, a osobiste w dniu zawodów, w godz. 13.45 –14.50.

Organizatorami imprezy są Miasto Częstochowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa.

LN/UM Częstochowy