fbpx

Wyjątkowy koncert w Gaude Mater. Kolejna odsłona JAZZtochowy.

Już dziś o godz. 19 w OPK Gaude Mater koncert kwartetu „Labirynt”. Na scenie wystąpią m.in. Tom Bergeron -saksofonista grający z Ellą Fitzgerald i wybitny basista Krzysztof Majchrzak.

Zespół istnieje od 1994 roku. To pierwszy częstochowski występ Labiryntu w zmienionym składzie. Do polskich artystów dołączy gwiazda światowych scen, saksofonista Tom Bergeron, który ma na swym muzycznym koncie koncerty u boku Elli Fitzgerald.

Cały skład zespołu to niesamowite postaci jazzu i fusion. Pochodzący z Częstochowy basista Krzysztof Majchrzak, obecny jest na polskiej i francuskiej scenie jazzowej od lat 80. Jego styl charakteryzują oryginalne techniki wydobywania dźwięku. To brzmienia będące połączeniem melodii, akordów, elementów perkusyjnych i sonorystycznych.

Henryk Gembalski, skrzypek i profesor Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, ma na swoim koncie nagrania na 40 płytach.
Trzecim „muszkieterem” Labiryntu jest Adam Buczek, perkusista i profesor katowickiego Wydziału Jazzu, od lat współpracujący z wybitnymi osobistościami sceny jazzowej.

I wreszcie Tom Bergeron, wykładowca Western Oregon University. Saksofonista, klarnecista i flecista. Muzyczny kompan Elli Fitzgerald, Anthonego Braxtona czy Roberta Craya.

Wstęp na koncert kosztuje jedynie 40 zł, a na wydarzenie zaprasza OPK Gaude Mater. Już dziś, środa 21 września.