fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka14. "Klimaty Częstochowy" rozstrzygnięte. W czyje ręce trafiły nagrody?

14. “Klimaty Częstochowy” rozstrzygnięte. W czyje ręce trafiły nagrody?

Poznaliśmy laureatów 14. edycji konkursu fotograficznego “Klimaty Częstochowy”. Nagrody wręczono podczas uroczystego otwarcia wystawy w Pawilonie Wystawowym w Parku im. Staszica.

W tym roku konkurs “Klimaty Częstochowy” powrócił na kulturalną mapę miasta (pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ). Poprzednia, trzynasta edycja odbyła się bowiem w 2018 r. Kolejny rok upłynął na pracy nad międzynarodowym konkursem Biennale Fotografii Ulicznej Moment, potem zaś wybuchła pandemia, która zniwelowała wiele artystycznych planów. Tegoroczna “czternasta” była więc tym mocniej wyczekiwana.

Za jego organizację wydarzenia tradycyjnie odpowiadał Urząd Miasta Częstochowy, a współorganizatorem było Muzeum Częstochowskie. W sumie do organizatorów wpłynęło 361 zdjęć 88 autorów. Wszystkie oceniła komisja, w której zasiedli Łukasz Kolewiński, Kamil Pawlik, Piotr Kras oraz Jarosław Respondek. Po obradach do wystawy pokonkursowej jurorzy wytypowali 27 prac 16 autorów. Wśród 16 nazwisk były te należące do laureatów nagród i wyróżnień. Ty przypomnijmy, że główna nagroda wynosiła 1900 zł, druga – 1100 zł, a trzecia -700 zł.

14. "Klimaty Częstochowy" rozstrzygnięte. W czyje ręce trafiły nagrody? 1
Fotografia autorstwa Piotra Cieślaka

Jak już zapowiadaliśmy, otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom odbyło się 19 listopada w Pawilonie Wystawowym w Parku im. Staszica. Tam ogłoszono nazwiska tych, którzy okazali się triumfatorami czternastej odsłony “Klimatów Częstochowy”.

I tak pierwszą nagrodę zdobył Przemysław Skoczylas za fotografię bez tytułu. Druga nagroda powędrowała do Piotra Cieślaka za fotografię “Spojrzenie”, zaś trzecią nagrodą uhonorowane zostało zdjęcie dronowe Adama Mielczarka.

14. "Klimaty Częstochowy" rozstrzygnięte. W czyje ręce trafiły nagrody? 2
Fotografia autorstw Adama Mielczarka

Wyróżnienia przypadły zaś Justyna Janus, Wojciech Barczyński, Wojciech Grabowski, Grzegorz Skowronek i Wojciech Woszczyk.

Oprócz prac wymienionych powyżej autorów, na wystawie można oglądać również fotografie Marcina Cekusa, Piotra Jakóbczaka, Rafała Kulińskiego, Łukasza Majewskiego, Oliwii Pawlak, Marcina Stypki, Tomasza Szygulskiego i Aleksandera Vana.

Można je oglądać we wtorki, środy i czwartki od godz. 11.30 do 17, a w piątki, soboty i niedziele nieco dłużej, bo do godz. 17.30. Szczegóły: www.klimatyczestochowy.pl.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -