Zwycięstwo Rakowa z FC Navbahor Namangan

Piłkarze Rakowa mają już za sobą dwa rozegrane sparingi w Turcji. W minioną środę pokonali 3:0 FC Navbahor Namangan z Uzbekistanu, a już w niedzielę zagrają w trzecim meczu kontrolnym z austriackim Sturm Graz.

Piłkarze Rakowa w niedzielę zakończą drugi tydzień treningów w tureckim Belek. Częstochowscy piłkarze w Belek przebywają od 10 stycznia, a obóz przygotowawczy zakończą 28 stycznia. Piłkarze trenera Marka Papszuna mają za sobą już dwa rozegrane sparingi. W pierwszym meczu kontrolnym, mimo kilku dobrych okazji Raków przegrał w rumuńskim Rapidem Bukareszt 1:2. W minioną środę czerwono-niebiescy rozegrali drugi mecz kontrolny. Tym razem Raków wygrał 3:0 z FC Navbahor Namangan z Uzbekistanu. Raków wyszedł na prowadzenie w 32. minucie po golu Mateusza Wdowiaka. Na 2:0 podwyższył w 52. minucie Tomas Petrasek. Wynik meczu ustalił w 77. minucie Sebastian Musiolik. Trener Rakowa Marek Papszun w sparingu sprawdził 21 zawodników.

Raków Częstochowa – FC Navbahor Namangan 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Wdowiak (32.), 2:0 Petrasek (51.), 3:0 Musiolik (77.)

Raków: Trelowski – Niewulis (46. Petrasek), Arsenić (46. Courtney-Perkins), Papanikolaou (46. Krzyżak), Czyż (46. Sapała), Lederman (46. Poletanović), Kun (46. Długosz), Tudor (73. Szymocha), Wdowiak (46. Arak), Cebula (46. Sturgeon), Ivi Lopez (46. Musiolik).

MR-K, foto: Jakub Ziemianin (rakow.com)