Zwycięstwo i dwa punkty dla Basket Hills Bielsko-Biała

Koszykarze AZS Częstochowa przegrali w sobotę w Hali Polonia z Basket Hills Bielsko-Biała 73:90.

Przed meczem faworytem byli goście, którzy w tabeli 3 grupy 2 ligi zajmowali wysokie 3. miejsce. Koszykarze Basket Hills przyjechali do Częstochowy po 14 zwycięstwo i swój cel zrealizowali.

W pierwszej kwarcie meczu gospodarze grali dobrze i nie przestraszyli się faworyzowanych rywali. AZS przegrał jednak 19:25. Na przerwę Basket Hills schodził prowadząc 49:37. Po trzeciej kwarcie rywale powiększyli przewagę do 19 punktów.

Jedynie w ostatnich dziesięciu minutach gry AZS wygrał 21:19 i zniwelował stratę do 17 punktów.

Wśród gospodarzy 18 punktów zdobyła Dawid Józefowski. Punkt mniej rzucił Marcin Majcherek. Dwucyfrowy wynik mieli też Tomasz Nogalski (14) i Przemysław Łaszewski (10).

AZS Częstochowa – Basket Hills Bielsko-Biała 73:90 (19:25, 18:24, 15:22, 21:19)

AZS: D. Józefowski 18, M. Majcherek 17, T. Nogalski 14, P. Łaszewski 10, D. Szulc 7, K. Hajduś 3, K. Ligęza 2, P. Młynarczyk 2, D. Rak 0.