fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaSportŻużlowiec Eltrox Włókniarza Leon Madsen wygrał wyścig finałowy 1. rundy SEC w...

Żużlowiec Eltrox Włókniarza Leon Madsen wygrał wyścig finałowy 1. rundy SEC w Toruniu

W Toruniu rozegrano w sobotę turniej Speedway Euro Championships. Na najwyższym stopniu podium stanął żużlowiec Eltrox Włókniarza Duńczyk Leon Madsen.

W stawce 16 zawodników znalazł się tylko jeden żużlowiec Eltrox Włókniarza Leon Madsen. Ale zaprezentował się na przysłowiową piątkę.

Żużlowiec Eltrox Włókniarza Leon Madsen wygrał wyścig finałowy 1. rundy SEC w Toruniu 1

Po zasadniczej serii biegów najlepiej punktowali Duńczyk Nicki Pedersen i Robert Lambert (Wielka Brytania). Pedersen wywalczył w 5 startach 13 punktów, a Lambert 12. Ci dwaj zawodnicy wywalczyli sobie od razu awans do wielkiego finału dnia. O pozostałe dwa miejsca w barażu walczyli: Bartosz Zmarzlik, Duńczyk Mikkel Michelsen , Bartosz Smektała i Leon Madsen, który po 20 biegach miał na koncie tylko 9 punktów.

Madsen w barażu przyjechał drugi za plecami Smektały, ale wyprzedził Zmarzlika i Michelsena. W wielkim finale dnia Madsen przyjechał pierwszy, a za jego plecami dojechali Lambert, Pedersen i Smektała.

Liderem cyklu przed kolejnym turniejem będzie jednak Lambert, który zdobył 14 punktów w całych zawodach, dwa więcej niż Madsen.

Żużlowiec Eltrox Włókniarza Leon Madsen wygrał wyścig finałowy 1. rundy SEC w Toruniu 2

Drugi turniej Tauron SEC odbędzie się 8 lipca w Bydgoszczy, trzeci 15 lipca w Gnieźnie, a czwarty 22 lipca w Rybniku. Runda finałowa SEC zaplanowana jest 29 lipca ponownie w Toruniu.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -