Żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa mają imponujący początek sezonu. Po trzech kolejkach są na 1. miejscu!

0
287

Od mocnego uderzenia rozpoczęli ściganie w PGE Ekstralidze żużlowcy Eltrox Włókniarz. Częstochowianie po trzech kolejkach mają na koncie komplet 6 punktów i są na pozycji lidera.

Żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa mają imponujący początek sezonu. Po trzech kolejkach są na 1. miejscu! 1
źródło: ELTROX Włókniarz Częstochowa

Działacze i trenerzy Włókniarza przed sezonem przemeblowali skład. Pozyskali m.in. Jasona Doyla oraz Rune Holtę. I co najważniejsze, utrzymali liderów: Leona Madsena i Fredrika Lindgrena. Skład Eltrox Włókniarza spisuje się na przysłowiową piątkę. Drużyna prowadzona przez Marka Cieślaka, który w niedzielę świętował swoje 70 urodziny, spisuje się bardzo dobrze. Eltrox Włókniarz wygrał trzy mecze z rzędu i prowadzi w tabeli. Ważny jest też styl, w jakim częstochowianie triumfowali w trzech pierwszych spotkaniach sezonu. Wyniku 53:37 z GKM-em Grudziądz można było się spodziewać. Ale wygrana w Zielonej Górze z RM Solar Falubaz 59:31 i w minioną niedzielę z Betardem Spartą Wrocław 53:37 napawają optymizmem przed kolejnymi meczami i walką o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Eltrox Włókniarz po trzech rozegranych kolejkach ma na koncie 6 punktów i +60 małych punktów. Trzy zwycięstwa na koncie ma też mistrz Polski Unia Leszno. Trzecie miejsce w tabeli zajmuje RM Solar Falubaz Zielona Góra (4 punkty), czwarty jest GKM Grudziądz (2 punkty). Kolejne pozycje zajmują: 5. Betard Sparta Wrocław (2 punkty), 6. Motor Lublin (2), RKM Rybnik (2). Na ostatnim 8. miejscu w PGE Ekstralidze znajduje się zespół Moje Bermudy Stal Gorzów. Drużyna z Gorzowa nie zdobyła jeszcze punktu, a w najbliższą niedzielę będzie podejmować… lidera z Częstochowy!

Żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa mają imponujący początek sezonu. Po trzech kolejkach są na 1. miejscu! 2

Kibice Eltrox Włókniarza ostrzą sobie apetyty na czwarte zwycięstwo, choć łatwo na pewno nie będzie, bo Stal w ostatniej kolejce przegrała w Rybniku i teraz będzie chciała zrobić wszystko, by po raz pierwszy w tym sezonie cieszyć się z wygranej.

Jeśli częstochowscy żużlowcy wygrają w Gorzowie to wszystko wskazuje na to, że do meczu 7. kolejki z mistrzem Polski Unią Leszno powinni ze swoich spotkań wychodzić zwycięsko. Zgodnie z terminarzem 12 lipca Włókniarz podejmować będzie GKM Grudziądz, a 17 lipca zmierzy się w Rybniku z ROW-em. 26 lipca na zakończenie pierwszej rundy Eltrox Włókniarz podejmować będzie w hicie Unię Leszno i może zdarzyć się tak, że do tego spotkania obydwie drużyny będą mieć po 6 zwycięstw na swoim koncie…

Żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa mają imponujący początek sezonu. Po trzech kolejkach są na 1. miejscu! 3
źródło: ELTROX Włókniarz Częstochowa

Również w klasyfikacji indywidualnej żużlowcy z Częstochowy i Leszna przodują w statystykach. Po trzech kolejkach według statystyk żużlowej PGE Ekstraligi najlepszą średnią mają Leon Madsen (Włókniarz) i Emil Sajfutdinow (Unia Leszno), którzy mogą pochwalić się średnią biegową 2,73. W pierwszej piątce są też dwaj kolejni częstochowianie: 4. Jason Doyle (2,53) oraz Fredrik Lindgren (2,2). Siódme i ósme miejsce zajmują z kolei dwa leszczynianie: Dominik Kubera (2,14) i Piotr Pawlicki (2,13).

Foto: Eltrox Włókniarz Częstochowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here