Siatkówka plażowa. Wśród kadetek bez medalu, ale Częstochowianka wprowadziła 2 pary do turnieju finałowego

W Katowicach w sobotę i w niedzielę został rozegrany turniej finałowy mistrzostw województwa śląskiego kadetek. W stawce 16 najlepszych duetów grały dwie pary KS Częstochowianki Częstochowa.

Klub Sportowy Częstochowianka reprezentowały: Małgorzata Kozak i Martyna Chmielewska oraz Klaudia Oleksiak i Patrycja Świąć. W turnieju finałowym, gdzie grało najlepszych 16 par kadetek z całego województwa śląskiego, lepiej radziły sobie Kozak z Chmielewską, które zostały sklasyfikowane na 6. miejscu. Duet Oleksiak/Świąć turniej finałowy zakończył na 9. pozycji.

Młodym siatkarkom Częstochowianki należą się brawa za walkę i reprezentowanie klubu i miasta w turnieju finałowym.

Na podium mistrzostw uplasowały się pary z Żywca i dwie z Będzina. Tuż za podium została sklasyfikowana para z MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Na zdjęciach siatkarki Częstochowianki podczas turnieju półfinałowego w Częstochowie.