fbpx
Strona głównaPolecaneZostań wolontariuszem Festiwalu Kultury Alternatywnej w Częstochowie!

Zostań wolontariuszem Festiwalu Kultury Alternatywnej w Częstochowie!

eFKA, czyli Festiwal Kultury Alternatywnej czeka na wolontariuszy! Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się on-line.

Festiwal Kultury Alternatywnej, czyli w skrócie eFKA to nowość na kulturalnej mapie Częstochowy. Za organizację wydarzenia odpowiada Fundacja Oczami Brata, zaś dyrektorem artystycznym jest Paweł Bilski.

Tak, jak zapowiadaliśmy będzie to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przy ul. Mielczarskiego i obszarach przyległych do ulicy w dzielnicy Stare Miasto. Partnerami głównymi imprezy, która odbędzie się od 27 do 29 sierpnia, są z kolei Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że Alternatywa 21″, Teatr Nowy w Częstochowie, Urząd Miasta Częstochowy oraz Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miasta Częstochowy.

W realizację działań artystycznych zaangażowanych będzie blisko 150 twórców. W ramach imprezy przewidziano m.in. pięć spektakli teatralnych (wśród nich „Łysą śpiewaczkę” Teatru im. Mickiewicza), dziewięć koncertów (wystąpią m.in. CeZik i Limboski), trzy czytania performatywne (jedno z nich reżyseruje Tomasz Man), dwa spotkania (w tym z Arturem Barcisiem), spacer alternatywny, plener malarski, a także powstanie muralu i instalacji artystycznej.

Zostań wolontariuszem Festiwalu Kultury Alternatywnej w Częstochowie! 1
Festiwal Kultury Alternatywnej (mat. prasowe)

Do organizacji wydarzenia potrzebni są wolontariusze, którzy są pilnie poszukiwani. Chętni proszeni są o złożenie wniosku on-line. Wymagana jest dyspozycyjność w dniach 27-29 sierpnia. Organizatorzy oferują zaś: dobrą zabawę, porozumienie o współpracy, zaświadczenie potwierdzające udział w wolontariacie, ciepły posiłek każdego dnia, przekąski i napoje, pakiet startowy wolontariusza oraz owe znajomości.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem mailowym: wolontariat@oczamibrata.pl. Szczegóły: www.facebook.com/FestiwalKulturyAlternatywnej.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV