fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowskie MPK uruchamia nową linię autobusową. „Setką” dojedziemy ze Śródmieścia do południowych...

Częstochowskie MPK uruchamia nową linię autobusową. „Setką” dojedziemy ze Śródmieścia do południowych dzielnic miasta

Częstochowskie MPK uruchamia nową linię autobusową. „Setką” dojedziemy ze Śródmieścia do południowych dzielnic miasta. To nowe połączenie ma zrekompensować częstochowianom mieszkającym na Ostatnim Groszu, Wrzosowiaku czy Błesznie problemy z dojazdem do centrum wynikające z inwestycji drogowych.

Częstochowskie MPK uruchamia nową linię autobusową. „Setką” dojedziemy ze Śródmieścia do południowych dzielnic miasta 1

Uruchomienie linii nr 100 związane jest z mającą wystartować najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu przebudową alei Wojska Polskiego. Z powodu tych planów inwestycyjnych już od początku lipca mieszkańcy południowej części Częstochowy mają utrudniony dojazd do innych części miasta. MPK bowiem z myślą o wielkim remoncie dawnej gierkówki, wyprowadziło z alei Wojska Polskiego autobusy i wprowadziło dla nich, nie zawsze korzystne dla mieszkańców, objazdy.

Teraz ich sytuację, chociaż częściowo, ma poprowadzić dodatkowa linia autobusowa.

Jak informuje Biur Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Częstochowy,  nowa linia zostanie uruchomiona 15 lipca. Autobusy nr 100 będzie kursować co 30 minut z pętli Jesienna przez pętlę Błeszno, ulicami Jesienną, Bohaterów Katynia, aleję 11 Listopada i Niepodległości, ulicę Bór i Bardowskiego, a następnie ponownie przez Niepodległości oraz aleję Wolności i Najświętszej Maryi Panny, ulicę Ogrodową i Krakowską – do przystanku ul. Mała.

Powrót w kierunku Błeszna i Wrzosowiaka będzie się odbywał ulicami ks. Wróblewskiego, Kanałem Kohna i Krakowską do alei Najświętszej Maryi Panny i dalej tymi samymi ulicami, jak w kierunku centrum (także z przejazdem przez ulicę Bardowskiego i pętlę Błeszno).

Rozkłady jazdy i schemat trasy linii 100 będą wkrótce dostępne pod linkiem:

https://www.czestochowa.pl/publiczny-transport-zbiorowy

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here