Zostań lekarzem. Zacznij od Uczelni Łazarskiego

0
195

Uczelnia Łazarskiego rozpoczęła kształcenie lekarzy jako pierwsza niepubliczna placówka w Warszawie i druga w Polsce. Uczelnia od lat znajduje się w czołówce uczelni niepublicznych w naszym kraju, zajmując 3 miejsce wg rankingu magazynu Perspektywy. Wartością studiów medycznych na Uczelni Łazarskiego jest indywidualizacja procesu nauczania oraz dbałość o najwyższą jakość kształcenia. Na Wydziale znajduje się nowoczesne Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych, składające się z Pracowni Naukowych Podstaw Medycyny oraz z Pracowni Nauk Morfologicznych. W tym roku zostało oddane do dyspozycji studentów także Centrum Symulacji Medycznych składające się z kilku działów, w tym szpitalnego oddziału ratunkowego, sali intensywnej terapii czy sali operacyjnej. Zaopatrzone jest ono w nowoczesne fantomy, w tym fantom człowieka dorosłego, noworodka i kobiety rodzącej.

Zostań lekarzem. Zacznij od Uczelni Łazarskiego 1


Tym, co wyróżnia studia lekarskie na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego, jest indywidualizacja procesu nauczania i wynikający z tego elitarny charakter kierunku. Zajęcia są prowadzone w małych grupach z wykorzystaniem najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych. Niewielka liczba studentów pozwala na przywrócenie relacji mistrz – uczeń, która w standardowym systemie kształcenia powoli zanika. Pozwala również na integrację samych studentów i możliwość maksymalnego wykorzystania ich unikatowych, osobistych umiejętności. Unikatowym wyróżnikiem jest także kształcenie w 4-osobowych grupach klinicznych.


Wysoki poziom nauczania oraz możliwość zapoznania się z codzienną praktyką lekarską zapewnia kadra dydaktyczna złożona z doświadczonych specjalistów i praktyków z wieloletnim stażem w najlepszych szpitalach klinicznych i nieklinicznych, oraz przychodniach. Uczelnia współpracuje także z ponad dwudziestoma instytutami medycznymi, szpitalami i ośrodkami medycznymi zarówno w samej Warszawie, jak i poza nią, np. ze Szpitalem Wolskim, Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Szpitalem Zachodnim, Instytutem „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”, Szpitalem Praskim, Wojskowym Instytutem Medycyny Lotniczej, czy też Instytutem Psychiatrii i Neurologii . W ośrodkach tych odbywają się zajęcia kliniczne.


Wybierając studia na kierunku lekarskim na Uczelni Łazarskiego, studenci kształcą się w małych grupach, korzystając z najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych — m.in. z modeli anatomicznych wysokiej wierności wykonanych w technologii 3D. Studenci są przygotowani zarówno do pracy zawodowej na stanowisku lekarza — przy udzielaniu pierwszej pomocy, planowaniu, wdrażaniu i postępowaniu profilaktycznym, diagnostycznym i leczniczym, jak też do pełnienia funkcji zarządczych w instytucjach związanych z medycyną — przy promocji zdrowia oraz edukacji zdrowotnej. Studia magisterskie na kierunku lekarskim zakończone są oczywiście dyplomem uprawniającym do zdawania Lekarskiego Egzaminu Państwowego (LEK) i aplikacji na specjalizacje.


Warto dodać, że kierunek lekarski oceniony został pozytywnie przez Polską Komisję Akredytacyjną. Nota wyróżniająca została przyznana w kryterium opieki nad studentami oraz za wsparcie w procesie uczenia się i osiągania efektów kształcenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here