Podczas napadu użyli noża.

0
364

Dzisiaj po godz. 12:00, we Wręczycy Wielkiej doszło do napaści z użyciem noża. Mężczyźni w wieku 35 i 40 lat, mieszkańcy Wręczycy Wielkiej, napadli i ciężko pobili 33-latka, mieszkańca tej miejscowości.

Do napadu doszło w miejscu zamieszkania 33-latka, tu też został znaleziony przez zawiadomioną policję. Na miejscu pierwsi pojawili się policjanci z Wręczycy Wielkiej, zaraz krótko po nich policjanci z Kłobucka. Po wstępnych oględzinach poszkodowanego okazało się, że ma on na ciele rany cięte, które wymagały interwencji lekarza. Po przewiezieniu do jednego ze szpitali w Częstochowie ranny przeszedł skomplikowaną operację. Jego stan był określany jako ciężki.

Tuż przed pojawieniem się funkcjonariuszy, napastnicy uciekli samochodem marki Chrysler. Krótko po tym zdarzeniu dyżurny Komendy Policji w Kłobucku odnotował zgłoszenie wypadku samochodowego w miejscowości Wręczyca Wielka w kierunku Długi Kąt. Opis samochodu pasował do pojazdu, którym poruszali się napastnicy. Po nieudanej ucieczce sprawców udało się ująć.

Po schwytaniu napastników okazało się, że obydwaj mężczyźni byli pijani. Młodszy z nich miał prawie 3 promile w wydychanym powietrzu, a starszy ponad 3 promile. – informuje młodszy aspirant Joanna Wiącek-Głowacz z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Mężczyźni na chwilę obecną przebywają w areszcie, gdzie usłyszą zarzuty.

(Źródło: KPP Kłobuck)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here