fbpx
Strona głównaPolecaneZobacz, jak będzie wyglądał stadion Rakowa

Zobacz, jak będzie wyglądał stadion Rakowa

Jak będzie się prezentować po przebudowie obiekt przy Limanowskiego, można się przekonać oglądając wizualizacje opublikowane przez prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Na swoim profilu na Facebooku zaprezentował on przedstawienie graficzne koncepcji nowego stadionu.

Współpraca młodej częstochowskiej pracowni grupa VERSO wraz z Generalnym Wykonawcą inwestycji, firmą Interhall z Katowic umożliwiło, by projekt zamknął się w jednolitą estetyczną całość uwzględniając oczekiwania użytkownika – RKS Raków. Grupa VERSO odpowiedzialna jest za przygotowanie oprawy graficznej inwestycji, systemu identyfikacji wizualnej oraz dobór kolorystyki – napisał prezydent Matyjaszczyk.

Przebudowa stadionu Rakowa trwa od sierpnia ubiegłego roku. „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie”, bo tak się oficjalnie nazywa zadanie polegające na przebudowie i rozbudowie obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego będzie kosztować ponad 17 mln złotych. Dziesięć milionów pochodzi z pieniędzy przekazanych na ten cel przez Ministerstwo Sportu.


Projekt przewiduje m.in. rozbudowę trybuny do 5,5 tysiąca miejsc, w tym miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach inwestycji powstanie podgrzewana murawa boiska głównego, zaplecze socjalne, nowe punkty kasowe i depozytowe dla trybun, pomieszczenie magazynowe i niezbędna infrastruktura sportowa oraz parkingi.

Po zakończeniu robót obiekt ma spełniać kryteria określone w Podręczniku Licencyjnym dla klubów Ekstraklasy w zakresie infrastruktury sportowej. Stadion Rakowa zostanie dostosowany do wymogów organizacji imprez masowych oraz prowadzenia zajęć w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here