fbpx
Strona główna Polecane Znowu najwięcej chorych przybyło w naszym województwie

Znowu najwięcej chorych przybyło w naszym województwie

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło na Twitterze informacje dotyczące nowych zachorowań. Od wczoraj stwierdzono 189 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej, bo 62 chorych przybyło w województwie śląskim.

Sytuacja w pozostałych województwach wygląda następująco: wielkopolskie (43), dolnośląskie (19), podlaskie (14), małopolskie (10), opolskie (9), lubelskie (9), kujawsko-pomorskie (8), zachodniopomorskie (6), świętokrzyskie (3), pomorskie (2), podkarpackie (2), lubuskie (2).
Sześć osób zakażonych koronawirusem zmarło: 89-letnia kobieta w Starachowicach, 87-letni mężczyzna w miejscowości Wysokie Mazowieckie, 50-latka w Jarosławiu, 62-letnia pacjentka w Raciborzu, 72-letni mężczyzna w Gdańsku oraz 72-letnia kobieta w Tychach.


W sumie na godzinę 10 dzisiaj liczba zakażonych koronawirusem w kraju to 7771. Do tej pory 292 osoby zmarły.

Wśród nowych chorych w województwie śląskim jest 5 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najmłodszy 27, najstarszy 79) oraz 3 mieszkańców Częstochowy (2 mężczyzn: młody i w sile wieku oraz starsza kobieta).
W izolacji domowej pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarzy zakaźników przebywać będą także kolejne osoby z dodatnimi wynikami: 4 mieszkańców powiatu lublinieckiego (2 kobiety w średnim wieku i 2 mężczyzn: w średnim wieku oraz w sile wieku), 2 mieszkanki Częstochowy w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu częstochowskiego (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna).

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here