Znicze do wzięcia

0
395

Częstochowa wzorem innych miast w kraju przystąpiła do akcji udostępniania na cmentarzach. zbędnych zniczy. Kto ma zniczy za dużo lub chce je wymienić, może je, zamiast wyrzucać niepotrzebnie do śmieci udostępnić innym do ponownego użycia. Znicze zostawić lub bezpłatnie wziąć można na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Radomskiej oraz na pobliskiej nekropolii należącej do parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Znicze do wzięcia 1


Na Cmentarzu Komunalnym, po lewej stronie od wejście główną bramą stanął specjalny regał, na którym można zostawić znicze. Te, które tam się znajdują są do wzięcia i ponownego użycia.
Akcja ma zapobiec niepotrzebnemu gromadzeniu śmieci i wyrzucaniu niezniszczonych, nadających się jeszcze do wykorzystania zniczy. Oprócz aspektu proekologicznego ważne jest także to, że dzięki akcji mniej zamożne osoby odwiedzające dziś i jutro groby swoich zmarłych mogą wydać mniej na upamiętnienie zmarłych, kupując jedynie wymienne wkłady do nagrobnych lamp pozostawionych przez inne osoby.

Znicze do wzięcia 2


W trakcie tegorocznych obchodów dnia Wszystkich Świętych akcja staje się coraz popularniejsza w całej Polsce. Coraz więcej osób, w tym także administratorzy cmentarzy, apeluje o zachowanie umiaru w przystrajaniu grobów i ograniczenie liczby stawianych zniczy. Co roku po 1 listopada nekropolie mają ten sam problem — góry śmieci, wśród których jest wiele niepotrzebnie wyrzucanych przedmiotów, na przykład właśnie dobrych jeszcze zniczy. Warto o tym pomyśleć odwiedzając cmentarze i nie przyczyniać się niepotrzebnie do i tak tragicznej sytuacji ekologicznej, produkując niepotrzebne odpady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here