fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneZmiany w zarządzie PSJT. Jakub Konieczko złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ds....

Zmiany w zarządzie PSJT. Jakub Konieczko złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ds. artystycznych

Grudzień przyniósł zmiany w składzie zarządu mieszczącego się w Częstochowie Polskiego Stowarzyszenia Jazzy Tradycyjnego. Jakub Konieczko zrezygnował z funkcji wiceprezesa ds. artystycznych. Od teraz zarząd Stowarzyszenia PSJT liczy pięć osób.

W połowie grudnia na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego pojawił się następujący komunikat: ” Szanowni Państwo informujemy, że dotychczasowy Wiceprezes ds. artystycznych Jakub Konieczko złożył rezygnację z pełnionej funkcji o czym informujemy”.

Konieczko jest członkiem-założycielem mieszczącego się w Częstochowie Stowarzyszenia. Podczas dwóch pierwszych kadencji Zarządu pełnił funkcję skarbnika zarządu, a w obecnej był właśnie wiceprezesem ds. artystycznych.

Zmiany w zarządzie PSJT. Jakub Konieczko złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ds. artystycznych 1
Jakub Konieczko (mat. strona internetowa PSJT)

-Kochani, zgodnie z zapowiedziami z dniem dzisiejszym tj. 14.11.2020 składam rezygnację z funkcji członka Zarządu PSJT – Wiceprezesa do spraw artystycznych. Niestety mnogość obowiązków rodzinnych oraz zawodowych nie pozwala mi na wykonywanie tej pracy w sposób satysfakcjonujący mnie. Dodatkowo do mojej decyzji przyczyniła się obecna sytuacja w Stowarzyszeniu. Kiedy byłem jednym z założycieli tej organizacji nawet w najczarniejszych snach nie przewidziałem tego co od jakiegoś czasu dzieje się w Stowarzyszeniu. Zawiść, rywalizacja, „podkładanie sobie nóg”, przedstawianie faktów  w sposób niezgodny z prawdą, podział organizacji na dwie frakcje jest dla mnie bardzo trudny i przykry.  Pewne „gry” odbywające się w organizację są niezrozumiałe dla mnie, po prostu nie są dla mnie.

Kiedyś idealistycznie uważałem, że tego typu organizacja funkcjonuje po to by organizować (animować) życie kulturalne a co za tym idzie sprawiać przyjemność dla wielu różnym ludziom. A nie realizować ambicje poszczególnych osób. Zakładałem także  z podjęciem zobowiązania wiceprezesa ds. artystycznych w ostatnich wyborach, że ta organizacja będzie rosnąć w siłę, że będzie tworem krzewiącym jazz tradycyjny w całym kraju a nie tylko w naszym mieście Częstochowa. Wygląda na to że się myliłem.

Dziękuję Wam za ten czas, za te trudne ale przede wszystkim za te wspaniałe wartościowe chwilę których byliśmy świadkami. Był to dla mnie zaszczyt pracować i być członkiem Zarządem w I, II oraz III kadencji. Dziękuję Zarządowi, Komisji Rewizyjnej, Sądowi Koleżeńskiemu a przede wszystkim każdemu z poszczególnych członków tej Organizacji. Praca dla Was była dla mnie zaszczytem. Czuję już od jakiegoś czasu że się w tym “wypaliłem” i jak to śpiewa klasyk w piosence…. „trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym”… – napisał w zamieszczonym na stronie PSJT oświadczeniu Jakub Konieczko.

Były już wiceprezes ds. artystycznych jest wokalistą zespołu Forsal oraz członkiem The Harpiano Show.

Od tego moment zarząd Stowarzyszenia liczy pięć osób. Prezesem jest Włodzimierz Gidziela, skarbnikiem Dariusz Drążkiewicz, sekretarzem Mirosława Jawor, a członkami – Jadwiga Stypka oraz Ewa Kiedrzyn. Wśród najważniejszych działań PSJT jest organizacja Festiwalu Jazzu Tradycyjnego – Hot Jazz Spring, którego kolejną edycję zaplanowano na czerwiec 2021 r.

Więcej o Polskim Stowarzyszeniu Jazzu Tradycyjnego na stronie psjt.pl

Redakcja

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -