fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneZmiany na A1. Kierowcy mają do dyspozycji blisko 60 kilometrów dwujezdniowej drogi

Zmiany na A1. Kierowcy mają do dyspozycji blisko 60 kilometrów dwujezdniowej drogi

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła z końcem roku do ruchu ciąg główny A1 na jezdni w kierunku Katowic, od węzła Piotrków Trybunalski Zachód do węzła Piotrków Trybunalski Południe oraz dalsze niespełna trzy kilometry na sąsiednim odcinku realizacyjnym. Kierowcy mają do dyspozycji obecnie blisko 60 kilometrów dwujezdniowej drogi.

Udostępniono kierowcom kolejne odcinki budowanej autostrady A1 między Tuszynem (woj. łódzkie) i początkiem obwodnicy Częstochowy (woj. śląskie). Kierowcy mają do dyspozycji blisko 60 km dwujezdniowej drogi, z nawierzchnią betonową, z docelowym układem trzech pasów ruchu.

Od Tuszyna aż za węzeł Piotrków Trybunalski Południe oraz od Kamieńska do początku obwodnicy Częstochowy, kierowcy mogą poruszać się trzema pasami ruchu w obu kierunkach. Na ok. 6-kilometrowym odcinku przed Częstochową, na jezdni w kierunku Katowic, dostępne są dwa pasy ruchu. Przy odpowiednich warunkach pogodowych uzupełnimy oznakowanie poziome i kierowcy również tam będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu w obu kierunkach.

Na dalszym odcinku drogi nadal trwają prace poza ciągiem głównym A1 i do ich zakończenia będzie obowiązywało ograniczenie do 100 kilometrów na godzinę.

Jeszcze odcinek Piotrków Trybunalski – Kamieńsk – zapowiada GDDKiA.

– Tak jak zapowiadaliśmy, oddajemy do dyspozycji kierowców pierwszy odcinek drugiej jezdni między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem – przekazuje w komunikacie Dyrekcja. – Chodzi o niespełna trzy kilometry od węzła Piotrków Trybunalski Południe w kierunku Katowic. Na przyszły rok pozostanie więc do ukończenia jeszcze niespełna 22 km jezdni.

Łączny koszt prac budowlanych związanych z przebudową ok. 81 km istniejących odcinków dróg – A1 od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego oraz DK1 od Piotrkowa Trybunalskiego do początku obwodnicy Częstochowy, to ponad 2,8 mld zł. Całkowita wartość projektu to ok. 3,5 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -