fbpx

Złote i Diamentowe Gody w Żarkach. Uhonorowano 22 pary [ZDJĘCIA JUBILATÓW]

W Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach odbyła się uroczystość, na której gościły pary małżeńskie z terenu miasta i gminy Żarki. Obchodziły jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego – Złote i Diamentowe Gody.

Dwie pary z Żarek – Wacława i Jerzy Bubel oraz Teresa i Ignacy Jarkiewicz – doczekały się jubileuszu 60-lecia pożycia małżeńskiego. Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski uhonorował je pamiątkowymi statuetkami i listami gratulacyjnymi.

Złote i Diamentowe Gody w Żarkach. Uhonorowano 22 pary [ZDJĘCIA JUBILATÓW] 2
Złote i Diamentowe Gody (fot. Weronika Woźniak)

Natomiast 20 par z terenu miasta i gminy Żarki świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Parom tym Prezydent RP przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenie to ma szczególny charakter i stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.

– Ten piękny jubileusz  przypomina o początku wspólnej drogi oraz niesie głębokie przesłanie o wartości małżeńskiej przysięgi, miłości i zaufania – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.  Wspólnie z kierownik USC Joanną Męcik udekorowali przybyłe pary medalami, przekazali gratulacje i życzenia. 

Złote i Diamentowe Gody w Żarkach. Uhonorowano 22 pary [ZDJĘCIA JUBILATÓW] 3
Złote i Diamentowe Gody (fot. Weronika Woźniak)

Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył medalami: Genowefę i Leona Kuklów, Grażynę i Stanisława  Borowskich, Czesławę i Klemensa  Miszczyków, Wandę i Edwarda Jędrzejewskich, Danutę i Mariana Kurpiosów, Mariannę i Józefa Jawurów, Daniela i Wojciech Zielińskich, Teresę i Andrzeja Sroków, Krystynę i Władysława Wyporskich, Grażynę i Romana Kuczborskich, Teresę i Stanisława Barełów, Janinę i Zdzisława Kwiecińskich, Helenę i Wiesława Nędzów, Grażynę i Andrzeja Kapuściaków, Kazimierę i Stanisława Tylkowskich, Władysławę i Józefa Adamczyków, Mirosławę i Jerzego  Kańków, Halinę i Bogusława Pilarskich, Krystynę i Stanisława Fiutków oraz Henrykę i Zdzisława Czerneckich.

Szczegóły i więcej zdjęć na: www.umigzarki.pl.

mat. UMiG Żarki