fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywka"Złota Piątka". Częstochowski OKF już po raz 29. zachęca kinomanów do głosowania...

„Złota Piątka”. Częstochowski OKF już po raz 29. zachęca kinomanów do głosowania na najlepsze filmy

Już tradycyjnie OKF – Kino Studyjne „Iluzja” zaprasza widzów do udziału w plebiscycie filmowym „Złota Piątka”. Głosować można do 31 stycznia.

Tradycja sięga lat 90. ubiegłego roku. Od tej pory, zawsze w styczniu, częstochowski OKF organizuje plebiscyt „Złota Piątka”. Za jego sprawą kinomani typują najlepszy ich znaniem film, który w roku poprzedzającym zabawę prezentowano na ekranie Kina Studyjnego „Iluzja”.

Tegoroczna edycja jest 29. z kolei. Aby wziąć udział w plebiscycie należy oddać swoje głosy za pośrednictwem strony www.okf.czest.pl  (lub bezpośrednio TUTAJ).

"Złota Piątka". Częstochowski OKF już po raz 29. zachęca kinomanów do głosowania na najlepsze filmy 1
„Żeby nie było śladów” (mat. OKF)

Wybierać można spośród 151 tytułów. W plebiscycie biorą udział wyłącznie filmy premierowe. Wyłączono z niego filmy krótkometrażowe, archiwalne, retransmisje oper i koncertów, cykl „Wielka sztuka na ekranie” oraz filmy prezentowane w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Jakie produkcje walczą o złoty status? Wśród nich jest m.in. wzbudzające ostatnio emocje „Nie patrzy w górę” z Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep i Cate Blanchett w obsadzie. Inspirowane prawdziwymi historiami produkcje zagraniczne jak „Dom Gucci” i „Spencer”, czy te polskie na czele z „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komedy”, „Żeby nie było śladów”, „Bo we mnie jest seks” czy „Powrót do tamtych dni”.

"Złota Piątka". Częstochowski OKF już po raz 29. zachęca kinomanów do głosowania na najlepsze filmy 2
„Spencer” (fot. OKF)

Uczestnicy, którzy głosując podadzą także swoje dane (telefon bądź adres mailowy) wezmą udział  w losowaniu takich nagród jak karnety wstępu na Złotą Piątkę, filmy DVD czy wydawnictwa artystyczne. Głosy przyjmowane są do 31 stycznia. „Złota Piątka” wyświetlona zostanie w lutym.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -