Zlot łazików marsjańskich

0
215

Od 26 do 27 września w Częstochowie oraz w Olsztynie organizowany będzie „I Ogólnopolski Zlot Łazików Marsjańskich”. Imprezę, która po raz pierwszy ma pokazać dorobek młodych, polskich konstruktorów tego rodzaju kosmicznych urządzeń przygotowali studenci Politechniki Częstochowskiej.
Grupa zdolnych konstruktorów z częstochowskiej uczelni, występująca pod nazwą, P.Cz. Rover Team, od kilku lat znajduje się w światowej czołówce zespołów realizujących wielozadaniowe roboty mobilne. Łazik marsjański zbudowany przez studentów Politechniki Częstochowskiej wspieranych przez ucznia LO Sienkiewicza rok temu wygrał międzynarodowe zawody University Rover Challenge. Urządzenie zbudowane w naszym mieście okazało się, zdaniem jury, lepsze od 35 innych pojazdów z całego świata. Teraz młodzi konstruktorzy chcą pokazać, że nie są odosobnieni w swoich poczynaniach.

Zlot łazików marsjańskich 1

Zamierzają w trakcie wrześniowej imprezy w zaprezentować sukcesy polskich zespołów na światowych konkursach.
Zadaniem przeglądu ma być, poza promocją osiągnięć polskich uczelni, konsolidacja środowiska młodych konstruktorów tego typu urządzeń. Swój udział w olsztyńskim zlocie zapowiedziały m.in. zespoły: AGH Space Systems z Krakowa, Continuum z Wrocławia, KNR z Warszawy, Project Scorpio z Wrocławia, Raptors z Łodzi, University of Warsaw Rover Team. Zaprezentują one najnowsze rozwiązania w konstrukcji wielozadaniowych robotów mobilnych.
Wszystkich zainteresowanych tą tematyką organizatorzy zapraszają 26 września do Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej przy Al. Armii Krajowej 19 w godz. 11.00 – 14.00 oraz na rynek w Olsztynie na godz. 17.00, gdzie będzie możliwość zobaczenia wszystkich konstrukcji, zaobserwowania „w akcji” łazików oraz rozmowy z członkami zespołów.
(Fot. http://rover.pcz.pl/)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here