fbpx

Częstochowa. „Zimowe warsztaty artystyczne” z Pracownią ZetPeTe

Już od ośmiu lat w dni wolne od nauki częstochowska Pracownia ZetPeTe zapewnia twórczą rozrywkę poprzez eksplorację różnych zakamarków sztuki i rękodzieła. Taką ofertę przygotowano również na tegoroczne ferie zimowe.

O działalności częstochowskiej pracowni pisaliśmy już na łamach „Gazety Regionalnej”. Przypomnijmy, co kryje się pod tą nazwą. ZetPeTe – dla niektórych może zapewne brzmieć znajomo. – Celowo przywołujemy z sentymentem wspominane, szkolne, kreatywne zajęcia praktyczno-techniczne. Po naszej małej modyfikacji zapraszamy na Zajęcia Plastyczno-Techniczne, bo jesteśmy artystycznie zakręconą drużyną – mówią twórcy pracowni.

ZetPeTe mieści się na granicy dwóch dzielnic Częstochowy – Północy i Tysiąclecia, tuż przy malowniczej Promenadzie Czesława Niemena. To pracownia, w której każde dziecko może kreatywnie i wesoło spędzić czas w gronie rówieśników.

Do dyspozycji małych artystów jest blisko 40 m kw. przestrzeni (urządzonej domowo i ze smakiem, co na pewno sprzyja inspiracjom małych plastyków!) i nieskończone zasoby pomysłów oraz materiałów plastycznych. W ofercie są zajęcia tematyczne oraz inne niż wszystkie przyjęcia urodzinowe dla dzieci.

Najnowszą propozycją pracowni są „Zimowe warsztaty artystyczne”, które zaplanowano od 29 stycznia do 2 lutego oraz od 5 do 9 lutego. Inspiracji młodym artystom dostarczy przede wszystkim natura.

Częstochowa. „Zimowe warsztaty artystyczne” z Pracownią ZetPeTe 2
mat. ZetPeTe

Każdego dnia prezentowany będzie inny warsztat: grafika, ilustracja, szycie, tkanie i dzierganie w oparciu o upcykling i recykling – każdy może wybrać coś dla siebie. Zajęcia w ferie zimowe mają formę jednodniowych bloków tematycznych. I tak poniedziałki to nieszablonowe ilustracje z użyciem szablonów zwierząt.Wtorki – druk eksperymentalny – bo wszystko może być matrycą. W środy uczestnicy udowodnią, że „Wszyscy jesteśmy projektantami”, a roślinność odtworzona zostanie w różnych materiałach. Czwartkowe zajęcia odbędą się pod hasłem „Szycie nie jest trudne, tkanie nie jest nudne” a piątkowe – „Wycinanki, rakiety i inne makiety – wszystko co można wyczarować z papieru”.

Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały. Cena jednego dnia to tylko 120 zł.Zapisy i szczegółowe informacje przez wiadomości na Facebooku (www.facebook.com/pracowniazetpete) lub telefonicznie pod nr: 881 494 992.

Warsztaty trwają od godz. 9 do 15 (w razie potrzeby pracownia zapewnia opiekę w godz. 8 – 16).

red., mat. ZetPeTe