fbpx

Przed Komisariatem Policji II w Częstochowie znaleziono zwłoki mężczyzny

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 53-letniego mężczyzny. 20 stycznia ok. godz. 2.40 policjanci ujawnili zwłoki leżące przed budynkiem Komisariatu Policji II. Policjanci proszą o kontakt osoby mające jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności, które doprowadziły do śmierci mężczyzny.

W sobotę około godziny 2.40 w nocy wychodzący z Komisariatu Policji II w Częstochowie przy ul. Bór 14 policjanci zauważyli leżące przed budynkiem komisariatu ciało mężczyzny. Z uwagi na brak oznak życia mundurowi przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na miejsce natychmiast wezwano też służby medyczne, które po przybyciu przejęły akcję ratowniczą. Niestety, stwierdzono zgon 53-letniego mieszkańca Częstochowy.

Policjanci i Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny. Na miejscu nie stwierdzono żadnych widocznych obrażeń na ciele. Prokurator zadecydował więc o przeprowadzeniu sekcji zwłok celem wyjaśnienia przyczyny zgonu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło między godziną 1.00 a 2.40. W tym czasie nikt nie wchodził i nie opuszczał komisariatu.

Ustalono, że zmarły zamieszkiwał w mieszkaniu przy ul. Bór 11. Mężczyzna nie zgłosił się na komisariat, nie figurował w policyjnych bazach danych, nie był legitymowany, policjanci nie wykonywali z nim żadnych czynności, a w jego mieszkaniu nie zgłaszano żadnych interwencji.

Komisariat nie posiada monitoringu zewnętrznego. W najbliższym otoczeniu komisariatu nie ma żadnych kamer. Funkcjonariusze ustalają, czy najbliższy monitoring miejski lub inne kamery zarejestrowały mężczyznę. Weryfikują również, czy w ostatnim czasie była mu udzielana pomoc medyczna.

Policjanci proszą o kontakt osoby mające jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności, które doprowadziły do śmierci 53-letniego mężczyzny lub widziały go przed ujawnieniem zwłok. Telefon całodobowy: 47 858 12 11 lub 47 85 812 55.

red., mat. KMP w Częstochowie