fbpx
Strona głównaPolecaneZF rozbuduje swój częstochowski zakład. Spółka chce zainwestować w mieście 230 mln...

ZF rozbuduje swój częstochowski zakład. Spółka chce zainwestować w mieście 230 mln złotych

ZF rozbuduje swój częstochowski zakład. Spółka chce zainwestować w mieście 230 mln złotych. Inwestycja realizowana w strefie ekonomicznej w Częstochowie ma skutkować utworzeniem co najmniej 50 nowych miejsc pracy.

Jak podał portal log24.pl, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała koncernowi motoryzacyjnemu ZF decyzję o wsparciu inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

– Spółka ZF Group Automotive Systems Poland sp. z o.o., planuje zwiększenie mocy produkcyjnej istniejącego zakładu zlokalizowanego w Częstochowie – w szczególności w ramach produkcji komponentów elektronicznych do samochodów. Inwestycja będzie polegać na rozbudowie istniejącego Zakładu Elektroniki ZF  przy ul. Ekonomicznej w Częstochowie i zwiększeniu mocy produkcyjnych celem sprostania sytuacji na rynku motoryzacyjnym – przekazano na portalu.

Nowa inwestycja ZF w Częstochowie będzie pierwszym projektem typu „Greenfield”, czyli budowy od zera zrealizowanym przez Grupę ZF w Europie Wschodniej.

– Mamy bardzo pozytywne doświadczenia we współpracy z KSSE, a także w obszarze budowy i wdrażania produkcji w Zakładzie Elektroniki ZF w Częstochowie – powiedział portalowi log24.pl Krzysztof Gablankowski, dyrektor Zakładu Elektroniki ZF w Częstochowie. – Z tego względu podjęliśmy decyzję o wdrożeniu następnych projektów i produktów w zakresie zaawansowanych technologii systemów wspomagania kierowcy, zintegrowanego bezpieczeństwa i kontroli ruchu pojazdu – dodał.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here