fbpx
Strona głównaPolecane„Program opieki nad zwierzętami” uchwalony. Częstochowa wyda na bezdomne i potrzebujące pomocy...

„Program opieki nad zwierzętami” uchwalony. Częstochowa wyda na bezdomne i potrzebujące pomocy zwierzaki 1,4 mln złotych

„Program opieki nad zwierzętami” uchwalony. Częstochowa wyda na bezdomne i potrzebujące pomocy zwierzaki 1,4 mln złotych. Większość tej kwoty przekazana zostanie na działalność Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

Programy opieki nad czworonogami uchwalane są zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony zwierząt i zapobiegania ich bezdomności oraz zapewnienia opieki tym, które są bądź stają się bezdomne, co roku. Zadania te leżą w gestii samorządów.

Jak informuje Urząd Miasta Częstochowy, uchwalony przez radnych miejskich program obejmuje m.in. zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, obligatoryjną sterylizację bądź kastrację zwierząt w schronisku, poszukiwanie opiekunek/opiekunów dla bezdomnych zwierząt czy zapewnianie całodobowej opieki weterynaryjnej dla zwierząt poszkodowanych w zdarzeniach drogowych.

W ramach zadań przewidzianych do realizacji w tym projekcie, przewidziano ponadto znakowanie czworonogów znajdujących się pod opieką schroniska, a także wskazywano, jak co roku, gospodarstwa rolne w celu zapewnienia miejsca zwierzętom gospodarskim.

Miasto nie zapomniało też o opiece nad wolno żyjącymi kotami (w tym ich dokarmianiu), a także sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących. Miasto przewidziało również fundusze na sterylizację/kastrację psów i kotów posiadających właścicieli (przy pełnym poszanowaniu praw właścicieli).
Dokładnie na wszystkie te zadania miasto przewidziało w tegorocznym budżecie 1 440 500 zł. Z tej kwoty na zadania Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddziału w Częstochowie – w ramach prowadzenia Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt – zgodnie z umową dotacji przeznaczono środki w wysokości 1,2 mln zł, a na zabiegi sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących – 50 tys. zł. Na zakup karmy i domków dla takich kotów – czyli opiekę nad nimi – zapisano fundusze w wysokości 6 tys. zł. Tyle samo zarezerwowano na zapewnienie miejsca zwierzętom gospodarskim w gospodarstwie rolnym wraz z ich utrzymaniem. Na sfinansowanie zabiegów kastracji i sterylizacji psów i kotów, które mają właścicieli natomiast przewidziano 178,5 tys. złotych.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here