fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaKultura i rozrywkaGaleria 4 Arte. Zdjęcia jak malowane.

Galeria 4 Arte. Zdjęcia jak malowane.

Tadeusz Piersiak

„Od fotografii do pisanek” – tak zatytułował swoją wystawę Arkadiusz Belica. Będzie to prezentacja autorskich zdjęć z 30-lecia – tyle bowiem upłynęło od pierwszej ekspozycji prac tego fotografa. Na tytułowe pisanki też może znajdzie się miejsce. Autor zaprasza na wernisaż do Galerii 4 Arte (ul. 1 Maja 27) 31 marca na godz. 19.00. Dla męża, ojca i publiczności zagrają: znakomita skrzypaczka Aleksandra Szwejkowska – Belica oraz idąca w ślady mamy, wielokrotnie już nagradzana Maria Belica

Zdjęcia
Arkadiuisz Belica

Arkadiusz Belica – urodzony w 1966 roku w Częstochowie. Od roku 1991 fotograf niezależny. Zajmuje się m. in.: fotografią krajobrazową, reportażową, dokumentalną, reklamową, portretową. Z zamiłowania żeglarz i etnograf. Poprzez łączenie swoich zainteresowań fotograficznych, muzycznych i etnograficznych stał się ambasadorem polskiej kultury także za granicą. Wraz z żoną, znaną skrzypaczką Aleksandrą Szwejkowską – Belicą posiadają liczoną w tysiącach kolekcję pisanek z różnych krain etnograficznych. Zajmują się również artystycznym kraszeniem pisanek, w czym wspiera ich córka, również skrzypaczka Maria Belica (wykonująca fantastyczne artystyczne wycinanki).

Fotograf był przez 20 lat właścicielem firmy wydawniczej „Foto – Reklama”, zajmującej się wykonywaniem fotografii i poligrafii reklamowej. W latach 1987-89 był fotografem i mechanikiem lotniczych aparatów fotograficznych w 56 Pułku Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu. Swoje doświadczenia przekazywał jako wykładowca w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Poznaniu – kierunek Fotografia.

Zdjęcia
Zdjęcia jak malowane

Prace Arkadiusza Belicy ukazywały się w wielu krajowych wydawnictwach, takich jak: „Wydawnictwo i drukarnia Św. Wojciecha”, „Edycja Św. Pawła”, „ZOOM”, „Kurpisz”, „Crux”, „Publicat”, „Twoja Muza” oraz w licznych publikacjach Urzędu Miasta Częstochowy. Jest współautorem fotografii do książki Joanny Minksztym pt. ,,Tajemnice obyczajów i tradycji polskich” oraz autorem fotografii na płytach CD: Grzegorza Olkiewicza „Bach, Telemann”, Piotra Tarcholika „Klejnoty Europy wschodniej” oraz Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy, ,,Barwy wieczoru”, ,,Kaprys polski”, „Kolędy Beliców i Saneckich”, „Karol Szymanowski Violin Works I” oraz „Pieśń o ziemi”.

Zdjęcia
Zdjęcia jak malowane

Autor multimedialnych płyt CD – „Przyroda z bliska” oraz „Faktury”, wydanych przez Zoom Design Collection.

Swoje prace prezentował na wielu indywidualnych oraz zbiorowych wystawach.

Wystawy indywidualne m. in.:

„Rockowa scena” (Galeria u Pośpiechów – Częstochowa -1993), „Magia decybeli” ( OP.K „Gaude Mater” – Częstochowa -1994), „Cztery pory roku” (Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, OPK.”Gaude Mater” – Częstochowa 1997), „Sacrum w fotografii” (Regionalny Ośrodek Kultury – Częstochowa – 2006), ,,Nostalgie polskie” (OP.K. „Gaude Mater” – Częstochowa – 2009), „Mazurskie impresje” (Regionalny Ośrodek Kultury – Częstochowa – 2013), „Wiosna…, ach to Ty” (OPK. „Gaude Mater” – Częstochowa – 2016), „Świat w podczerwieni” (Regionalny Ośrodek Kultury – Częstochowa – 2016).

Zdjęcia
Zdjęcia jak malowane

Czytaj także: Papier. Wystawa twórczości Mirosławy Truchty-Nowickiej

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -