fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaPolecaneKrew ratuje życie! Zachęcamy do udziału w akcji „Związani Krwią” - 6...

Krew ratuje życie! Zachęcamy do udziału w akcji „Związani Krwią” – 6 kwietnia, Plac Biegańskiego

Krew to bezcenny lek, nie da się jej wyprodukować, ale można się nią podzielić. Najbliższa okazja do honorowego oddania krwi w Częstochowie to przedświąteczny czwartek, 6 kwietnia na placu Biegańskiego, gdzie będzie czekał mobilny punkt poboru.

Akcję krwiodawstwa „Związani Krwią” organizują Częstochowski Legion Klub HDK wraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Potrwa od godz. 9 do 13. Wydarzenie ma na celu integrację służb mundurowych w szczytnym celu oddawania krwi dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Oczywiście oddać krew w tym dniu mogą wszyscy, nie tylko mundurowi.

Akcja „Związani Krwią”
Akcja „Związani Krwią”

Oddawanie krwi nie zajmuje dużo czasu ani nie wymaga wysiłku, a jednak umożliwia w prosty i skuteczny sposób pozyskać lek ratujący ludzkie życie. Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować w inny sposób, a jej bezinteresowne oddawanie to szlachetna forma pomocy.

Dla krwiodawców będzie przygotowany szereg atrakcji oraz imienne podziękowanie za oddaną krew. Zapewniony zostanie również słodki poczęstunek oraz pobudzająca kawa z ekspresu, które dodadzą energii po donacji.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50 kg. Pamiętać należy aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm czyli wypić dużą ilość wody lub soku zamiast kawy czy herbaty. W dniu oddania krwi nie można również zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

Akcja „Związani Krwią”
Akcja „Związani Krwią”

Oddawanie krwi jest bezpieczne. W tym celu używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym nie ma zagrożenia zakażenia wirusami przenoszonymi drogą krwi. Sam pobór trwa około 5-10 minut, a po nim następuje 15-minutowy odpoczynek.

Oddaj krew! Podaruj życie!

Czytaj także: Częstochowska Fundacja Oczami Brata przygotowuje wielkie otwarcie wyjątkowego domu

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -