fbpx
Strona głównaPolecaneZasypało nas, a śniegu ma być jeszcze więcej, ostrzegają synoptycy

Zasypało nas, a śniegu ma być jeszcze więcej, ostrzegają synoptycy

Dziś przez cały dzień, z krótkimi przerwami, ma padać śnieg. Po ostatnich opadać dzisiaj rano wielu kierowców miało problem, aby wyjechać z osiedlowych uliczek. Także większe drogi w mieście były zaśnieżone. Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie zapewnia, że robi wszystko, aby z powodzeniem wygrać ze śniegiem, ale przy ciągłych opadach i niskiej temperaturze nie jest to proste.

Zasypało nas, a śniegu ma być jeszcze więcej, ostrzegają synoptycy 1
Tak dziś rano wyglądało centrum Częstochowy

Jak ponad, obecnie na ulicach Częstochowy pracuje non stop 21 zastępów sprzętu do oczyszczania pasa drogowego. Specjalistyczne samochody mają do odśnieżania w sumie 650 km dróg.

Zasypało nas, a śniegu ma być jeszcze więcej, ostrzegają synoptycy 2

W obliczu nasilenia się opadów śniegu i spadku temperatury poniżej -10 C większość floty sprzętu firmy wykonującej usługę odśnieżania dla naszego miasta została skierowana na główne ciągi komunikacyjne i połączenia międzydzielnicowe – informuje rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik. – Na drogach o najwyższym natężeniu ruchu zestawy sprzętu jeżdżą parami. Miejmy jednak na uwadze, że w sytuacji utrzymywania się intensywnych opadów, w połączeniu z wiatrem i niskimi temperaturami, sytuacja nie ulegnie natychmiastowej i trwałej poprawie. Drogi nie stają się natychmiastowo czarne i suche tym bardziej, że przy takiej aurze nieskuteczne jest działanie mieszanki solankowej.

Z prognoz pogody wynika, że do poniedziałkowego popołudnia utrzymają się nad Częstochową opady śniegu. Do ich ustania największa praca będzie wykonywana na głównych ulicach, po południu flota sprzętu zostanie zadysponowana na ulice boczne i lokalne.

(fot. UM Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here