fbpx
Strona głównaPolecaneZakażeni koronawirusem w powiecie myszkowskim po weselach i komunii

Zakażeni koronawirusem w powiecie myszkowskim po weselach i komunii

Zakażeni koronawirusem w powiecie myszkowskim po weselach i komunii.

Służby Wojewody Śląskiego poinformowały o 98 nowych, potwierdzonych przypadkach COVID-19. Prócz osób, które zakaziły się poprzez kontakt z chorymi, zakażenia pochodzą z 4 źródeł – wszystkie dotyczą powiatu myszkowskiego, z którego dziś jest 25 dodatnich mieszkańców. W powiecie tym w ostatnich dniach nastąpił gwałtowny wzrost o 67 przypadków.

Jak wynika z ustaleń Sanepidu, zakażenia w powiecie myszkowskim pojawiły się po 3 weselach i komunii. Po uroczystości z 8 sierpnia z udziałem 80 weselników 41 spośród nich jest już chorych. Tydzień później odbyły się 2 kolejne wesela: jedno na 81 osób i tutaj są już 3 osoby z wynikami dodatnimi.

Jak podano w komunikacie Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, po drugiej uroczystości, która odbyła się na terenie województwa łódzkiego, a w której uczestniczyli mieszkańcy powiatu myszkowskiego, zakażenie COVID -19 stwierdzono już u 16 z 80 weselników. Dodatni wynik stwierdzono także u pochodzących z Myszkowa osób biorących udział w tej uroczystości.

Z kolei dwójka gości z wesela z 8 sierpnia w powiecie myszkowskim wybrała się tydzień później na komunię, również w powiecie myszkowskim i niestety po tej uroczystości obecnie jest już 5 osób zakażonych. Od pozostałych uczestników komunii, w tym także dziecka przystępującego do sakramentu, dziś pobierane będą wymazy. Sytuacja we wszystkich przypadkach jest rozwojowa i Sanepid nie wyklucza, że w powiecie myszkowskim w najbliższych dniach będą kolejne zachorowania na koronawirusa.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here