Zacięty mecz siatkarzy Exact Systems Norwid z Avią Świdnik, ale…

Siatkarze Exact Systems Norwid po zaciętym spotkaniu przegrali z Polski Cukier Avią Świdnik 1:3. Dla częstochowian była to czwarta porażka z rzędu w Tauron 1 Lidze.

Nie tak miał obecny wyglądać sezon w Tauron 1 Lidze. Drużyna trenera Piotra Gruszki miała odbierać punkty wszystkim i walczyć o jak najwyższe cele. Tymczasem nie wiedzie się częstochowianom w rozgrywkach. W sobotę Exact Systems Norwid przy wielu swoich kibicach przegrał z Polski Cukier Avią Świdnik 1:3.

Spotkanie był zacięte. Dwa sety gospodarze przegrali na przewagi. W drugim ulegli 24:26, a w trzecim 34:36! Także w czwartej partii trwała zacięta walka, a gospodarze przegrali ją też dwoma punktami 23:25. Jedynie w pierwszym secie Exact Systems Norwid był lepszy od swoich rywali i wygrał inauguracyjną partię do 20. Później dominowali już gości i to oni cieszyli się ze zwycięstwa i cennych 3 punktów.

Usprawiedliwieniem dla częstochowian może być fakt, że trener Gruszka od pewnego czasu nie ma do dyspozycji wszystkich siatkarzy, którzy zmagają się z kontuzjami…

Exact Systems Norwid po 11 meczach w Tauron 1 Lidze ma na koncie 11 punktów i zajmuje 13. miejsce w tabeli.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Polski Cukier Avia Świdnik 1:3 (25:20, 24:26, 34:36, 23:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Popiela, Wnuk, Długosz, Usowicz, Podborączyński (libero) – Kryński, Gibek, Sługocki.