Siatkarze AZS Częstochowa zdobyli kolejne 3 punkty w 2 lidze

Siatkarze AZS Częstochowa pokonali w sobotę w Hali Polonia w trzech setach SMS PZPS II Spała i zdobyli kolejne 3 cenne punkty.

Przed meczem zdecydowanym faworytem byli częstochowscy siatkarze, którzy znajdowali się na pozycji wicelidera 3 grupy 2 ligi i byli zdecydowanie wyżej w tabeli niż ich przeciwnicy. Podopieczni trenera Rafała Legienia cel zrealizowali. Wygrali mecz i zdobyli 3 punkty, ale kibice byli świadkami zaciętego spotkania.

Najłatwiej biało-zielonym poszło w pierwszy secie. AZS wygrał go 25:21. W drugiej partii gra toczyła się na przewagi. Gospodarze zwyciężyli 26:24 i prowadzili 2:0. Siatkarze AZS-u kropkę nad i postawili w trzecim secie. Po zaciętej walce wygrali 25:23 i mecz 3:0.

MVP spotkania został rozgrywający AZS Jakub Wierciński.

Dla AZS-u sobotnie zwycięstwo z SMS PZPS II Spała było 7 wygraną w sezonie. Po 8 kolejkach AZS ma na koncie 21 punktów i zajmuje pozycję wicelidera. Prowadzi z kompletem zwycięstw WKS Wieluń (22 punkty w 8 meczach).

AZS Częstochowa – SMS PZPS II Spała 3:0 (25:21, 26:24, 25:23)