Zacięty mecz Exact Systems Norwid w Głogowie, ale jest też porażka

Nie udał się wyjazd siatkarzom Exact Systems Norwid na mecz Tauron 1 Ligi do Głogowa. Częstochowianie przegrali z niżej notowanym Chrobrym 2:3, ale z Głogowa wywieźli punkt.

Kibice Exact Systems Norwid liczyli na zwycięstwo siatkarzy trenera Piotra Gruszki w sobotnim meczu w Głogowie z Chrobrym. Tak się jednak nie stało i częstochowscy siatkarze na 13 zwycięstwo w sezonie muszą jeszcze poczekać.

Sobotni mecz w Głogowie dobrze rozpoczął się dla gości. Siatkarze Exact Systems Norwid wygrali pierwszego seta 25:22 i zgodnie z planem objęli prowadzenie w meczu. W drugiej partii prym wiedli gospodarze i doprowadzili do remisu 1:1 w meczu. Siatkarze trenera Piotra Gruszki dość łatwo wygrali trzeciego seta. Prowadzili 2:1 w meczu i liczyli, że zdobędą w Głogowie 3 punkty i 13 zwycięstwo w sezonie. Chrobry po raz drugi doprowadził do remisu w meczu. O zwycięstwie miał zadecydować tie-break. W nim lepsi okazali się gospodarze. Wygrali 15:11 i mecz 3:2.

Siatkarze Exact Systems Norwid wracają do Częstochowy z 1 punktem. O 13 zwycięstwo w sezonie muszą powalczyć w kolejnym spotkaniu.

Exact Systems Norwid po 27 rozegranych spotkaniach ma 35 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi. Do zakończenia sezonu częstochowianom pozostały 3 mecze.

AK, foto: AK

Chrobry Głogów – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (22:25, 25:22, 19:25, 25:16, 15:11)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Usowicz, Kryński, Sługocki, Popiela, Olczyk (libero) – Biliński, Długosz, Wnuk, Podborączyński.