fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPomoc dla UkrainyVladyslav Kochergin już oficjalnie w Rakowie! Dziękuje Polakom, że pomagają Ukrainie

Vladyslav Kochergin już oficjalnie w Rakowie! Dziękuje Polakom, że pomagają Ukrainie

Tak jak informowaliśmy wczoraj, kolejnym nowym piłkarzem Rakowa został Ukrainiec Vladyslav Kochergin. Zawodnik ma 25 lat i gra na pomocy.

Kochergin urodził się w 1996 roku w Odessie. Ma 178 centymetrów wzrostu. Do Rakowa przechodzi z Zorii Ługańsk. Co prawda miał ważny kontrakt z ukraińskim zespołem, ale po wybuchu wojny na Ukrainie piłkarze mogą rozwiązywać umowy i szukać sobie nowych klubów. Kochergin to także reprezentant młodzieżowych reprezentacji Ukrainy. Ma też debiut w pierwszej reprezentacji Ukrainy.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być i zostałem tak ciepło przywitany – mówi na oficjalnej stronie Rakowa (rakow.com) Vladyslav Kochergin. – Chciałbym wrócić do normalnych treningów, żeby jak najszybciej moja gra pomogła drużynie. Jestem dumny z tego, że będę grał w Polsce i dziękuję Polakom, że tak pomagają Ukrainie.

– Podpisaliśmy kontrakt z Vladyslavem już 26 stycznia – dodaje dyrektor sportowy Rakowa Robert Graf. – Po wybuchu wojny na Ukrainie przygotowywał się w Mołdawii. Po zmianie regulacji zdecydowaliśmy się ściągnąć go do zespołu już teraz. To uniwersalny zawodnik mogący występować praktycznie na wszystkich pozycjach w formacji ofensywnej i często szukający drogi do bramki lub ostatniego podania. Przez ostatnie kilka lat był kluczowym zawodnikiem Zorii i wyróżniającym się zawodnikiem ligi ukraińskiej. Ma duże doświadczenie zdobyte dzięki grze w europejskich pucharach przeciwko silnym rywalom. Wierzymy, że pozyskanie zawodnika tej klasy pomoże nam w osiąganiu kolejnych sukcesów.

AK, materiały prasowe Rakowa, foto: Jakub Ziemianin (rakow.com)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -