Z Warszawy bez punktów, a na półmetku Plus Ligi 5 wygranych…

Siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa w 15. kolejce Plus Ligi przegrali w piątek w Warszawie z Projektem 1:3.

Częstochowscy siatkarze w ciągu trzech dni rozegrali dwa mecze. W środę w Częstochowie pokonali Trefl Gdańsk 3:1. Zawodnicy trenera Leszka Hudziaka nie mieli czasu na odpoczynek. W czwartek wyjechali do stolicy na piątkowy mecz z Projektem.

Piątkowe spotkanie było zacięte, ale 3 punkty i zwycięstwo zostały w stolicy. Choć Projekt zagrał bez kontuzjowanego Jana Firleja to i tak zdołał pokonać częstochowską drużynę.

Spotkanie było jednak zacięte. Inauguracyjną partię wygrali gospodarze, ale po dwóch setach był już remis 1:1. Kibice Exact Systems Hemarpol wierzyli w czwarte zwycięstwo z rzędu. Tak się jednak nie stało. W trzecim secie Projekt wygrał 25:19 i wyszedł na prowadzenie 2:1. W czwartej partii gospodarze postawili kropkę nad „i”. Wygrali 25:21 i mecz 3:1.

Po 15. meczach Exact Systems Hemarpol ma 17 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli Plus Ligi. Na półmetku rundy zasadniczej siatkarze Exact Systems Hemarpol mają 5 zwycięstw i 10 porażek.

Rundę rewanżową częstochowianie rozpoczną 12 stycznia w Suwałkach, gdzie zmierzą się ze Ślepskiem. Będzie okazja do rewanżu za porażkę 1:3…

AK, fot: Marek Osuchowski (Exact Systems Hemarpol Częstochowa)

Projekt Warszawa – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:21)

Exact Systems Hemarpol: Kowalski, Sobański, Hain, Dulski, Kogut, Schmidt, Takahashi (libero) – Keturakis, Borkowski, Bouguerra, Janus, Jaskuła (libero).