fbpx

Nadchodzą mrozy. Strażnicy miejscy rozwiozą ciepłe posiłki dla osób bezdomnych

Okres zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych. Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby zimą pomagać bezdomnym. W najbliższych dniach spodziewane jest duże ochłodzenie, dlatego strażnicy miejscy będą rozwozić osobom bezdomnym pożywienie. Akcję koordynuje MOPS, a wspierają partnerzy z Partnerstwa Lokalnego na rzecz przeciwdziałania bezdomności na terenie Gminy Miasta Częstochowy.

Strażnicy miejscy w okresie jesienno-zimowym patrolują miejsca, gdzie nocują osoby bezdomne. Są to pustostany, zimne piwnice, altany, kanały i inne miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni i są narażeni na wychłodzenie. Jeśli strażnicy miejscy napotykają osoby bezdomne to proponują przewiezienie do ogrzewalni lub noclegowni czy innych miejsc, w których osoby bezdomne otrzymają pomoc.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje też do mieszkańców miasta. Pobyt osób bezdomnych, które są narażone na wyziębienie należy zgłaszać na numery alarmowe. Tylko szybka informacja może uratować osobę bezdomną przed poważnym wyziębieniem lub zamarznięciem.

W najbliższych dniach mrozy mają być duże dlatego Straż Miejska wspólnie z partnerami z Partnerstwa Lokalnego będzie rozwozić osobom bezdomnym ciepłą zupę i gorącą herbatę. Podobne działania był już prowadzone na początku grudnia 2023 roku.

Akcja „Zima” – która obejmuje właśnie takie działania – jest organizowana przez Partnerstwo Lokalne na rzecz przeciwdziałania bezdomności na terenie Gminy Miasta Częstochowy, a koordynowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Gorący posiłek przygotowuje Adullam. W skład patroli oprócz częstochowskich strażników miejskich wchodzą też streetworkerzy z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej oraz Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy ,,AGAPE”. Przebieg akcji oraz jej czas są na bieżąco uzgadniane ze służbami: Strażą Miejską, streetworkerami oraz organizacjami pozarządowymi – tak by była jak najbardziej skuteczna.

Źródło: www.gazetaregionalna.com