Z seniorami o bezpieczeństwie

0
229

W Urzędzie Miejskim w Woźnikach odbyła się debata społeczna „Bezpieczny Senior w Woźnikach”. Organizatorami przedsięwzięcia z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” byli: Komisariat Policji w Woźnikach, Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu oraz Urząd Miasta Woźniki.
Na spotkaniu rozmawiano o bezpieczeństwie miasta i gminy Woźniki oraz bezpieczeństwo osób starszych w domu i na ulicy. Policjanci informowali jak zapobiegać oszustwom na tzw. „wnuczka” i „policjanta”, a seniorzy opowiadali, jakie mają obawy i czego oczekują ze strony policji. Dodatkowo uczestnicy debaty poznali zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń, aplikacji mobilnej Moja Komenda oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Z seniorami o bezpieczeństwie 1


Debata była również dobrą okazją do przypomnienia zasad ruchu drogowego, które obowiązują pieszych, kierowców i rowerzystów. Policjanci przypominali o konieczności noszenia na co dzień elementów odblaskowych, ale również wykazali jak duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma prawidłowe wyposażenie roweru, jego dobry stan techniczny czy też odpowiedni ubiór. Dużo mówiono o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących ograniczeń dopuszczalnej prędkości.
Mieszkańcy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Woźniki, wskazywali miejsca niebezpieczne oraz takie, gdzie należałoby wprowadzić zmiany organizacji ruchu poprawiające bezpieczeństwo.
(KPP Lubliniec)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here