Uszyj chustę, pomóż chorym

0
204

Miejski Dom Kultury w Lublińcu po raz drugi organizuje szycie onkochust. Uszyte w ramach akcji chusty zostaną przekazane do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Zabrzu, na oddział hematologii i onkologii dziecięcej.
Pomóc może każdy, kto umie i lubi szyć oraz posiada maszynę do szycia. Organizatorzy potrzebują minimum sześć osób. Osoby, które pragną wziąć udział w akcji, a nie posiadają maszyn, mogą zapisać się na stanowisko przy żelazku lub do wykrawania formy z materiału. Jak zapewnia MDK, dla każdego coś się znajdzie.


Ustalone zostały dwie zmiany. Zmiana poranna od 9 i zmiana popołudniowa od 14 – można wybrać sobie dogodną zmianę dla siebie. Można też pomóc dostarczając „materiałową cegiełkę”. Kto chce pomóc, może kupić i dostarczyć cegiełkę w formie materiału. Potrzebna jest bawełna (100%), tzw. pościelowa lub lepszej jakości koszulowa.

Uszyj chustę, pomóż chorym 1


Jak informują organizatorzy, dla osób uczestniczących w akcji może to być dowolna ilość pełnowartościowego materiału, a dla osób chcących dołożyć się do akcji, cegiełka to — min. 2 metry bieżące bawełny.
Materiał można przynosić do Galerii Pod Glinianym Aniołem działającej przy MDK lub Pracowni Krawiectwa Artystycznego „MADELAINE” mieszczącej się przy ul. 3-go maja w Lublińcu. Zapisy chętnych przyjmowane będą do 20 listopada w Galerii pod Glinianym Aniołem w Lublińcu, osobiście lub telefonicznie (34 351 06 88) lub u Magdaleny Rudzińskiej (694 019 294).


Charytatywne szycie odbywać się będzie 24 listopada. Kto nie może uczestniczyć w tej akcji, ma szansę pomóc chorym w inny sposób. W szpitalu potrzebna jest pościel dziecięca. Jeśli ktoś posiada niepotrzebną pościel, może ją przekazać. Autorzy projektu postarają się ją wykorzystać i przerobić tak, aby przydała się chorym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here