fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneXIV Konkurs na Wieczernikową Choinkę na Jasnej Górze. Oddano kilkanaście tysięcy głosów

XIV Konkurs na Wieczernikową Choinkę na Jasnej Górze. Oddano kilkanaście tysięcy głosów

Zakończyło się głosowanie w XIV Konkursie na Wieczernikową Choinkę organizowanym na Jasnej Górze. W sumie oddano kilkanaście tysięcy głosów. Teraz trwa wielkie liczenie.

O czternastej edycji organizowanej przez Jasną Górę pisaliśmy już na łamach „Gazety Regionalnej”. 21 grudnia czterdzieści choinek ubierali w Wieczerniku nauczyciele i wychowankowie przedszkoli, szkół i placówek wychowawczych z naszego regionu (więcej TUTAJ).

Głównym celem konkursu jest pielęgnowanie polskich tradycji obchodów Bożego Narodzenia, przypomnienie o znaczeniu i symbolice choinkowych ozdób oraz inspiracja do wykonywania świątecznych dekoracji własnoręcznie.

XIV Konkurs na Wieczernikową Choinkę na Jasnej Górze. Oddano kilkanaście tysięcy głosów 1
XIV Konkurs na Wieczernikową Choinkę (fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry)

Jak podkreślają dzieci, nauczyciele i rodzice, konkurs jest okazją do przygotowania do Narodzenia Pańskiego, wyrazem dziecięcej kreatywności, a twórcom ozdób i oglądającym przynosi wiele radości.

Organizatorami Konkursu na Wieczernikową Choinkę są: Przeor Jasnej Góry ze wspólnotą, Biuro Prasowe @JasnaGóraNews, Radio Jasna Góra oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Częstochowie.

Świerki ofiarowali leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, a dostarczyły je nadleśnictwa sąsiadujące z Częstochową: Herby, Koszęcin, Gidle i Kłobuck.

XIV Konkurs na Wieczernikową Choinkę na Jasnej Górze. Oddano kilkanaście tysięcy głosów 2
XIV Konkurs na Wieczernikową Choinkę (fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry)

Nietypowe jest konkursowe jury. Choinki oceniają bowiem jasnogórscy pielgrzymi, wierni z Częstochowy i okolic oraz internauci. Głosy oddawano poprzez wrzucanie kartek do specjalnie przygotowanych urn w Wieczerniku. Cały proces trwał od 25 do 30 grudnia 2021 r. Z kolei głosowanie online za pośrednictwem strony Radia Jasna Góra możliwe było do 3 stycznia.

Laureatów konkursu poznamy już 13 stycznia!

Biuro Prasowe Jasnej Góry podaje, że w sumie oddano kilkanaście tysięcy głosów. Jak wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursu? W tradycyjnym głosowaniu, czyli przez zgromadzenie największej liczby kartek, wyłonione zostaną trzy pierwsze miejsca, a w głosowaniu online – jedno.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród planowane jest na 13 stycznia na godz.10.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -