fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościPrzyjechali na „gościnne występy”, aby okraść sklep w Koziegłowach. Złodziei zatrzymała policja

Przyjechali na „gościnne występy”, aby okraść sklep w Koziegłowach. Złodziei zatrzymała policja

Policjanci z Koziegłów zatrzymali dwóch mieszkańców Katowic, którzy przyjechali do tej miejscowości „na gościnne występy”, aby okraść sklep. Jak się szybko okazało, nie było to ich pierwszy taki „występ”.

Jak przekazała Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie, w trakcie prowadzonej kontroli przestrzegania obostrzeń covidowych w rejonie sklepu wielkopowierzchniowego funkcjonariusze zauważyli, że wychodzący ze sklepu młody mężczyzna, odłożył przy drzwiach wypełnioną towarem torbę i szybkim krokiem oddala się z miejsca. Za mężczyzną niemal od razu wybiegła obsługa sklepu. Krzyki „złodziej” zaalarmowały policjantów. Od razu pobiegli za mężczyzną.

Młody człowiek, jak się okazało 17-latek z Katowic, został jednak szybko zatrzymany. Szybko ustalono, że jego o 3 lata starszy wspólnik zdążył wcześniej opuścić sklep ze swoim łupem. One jednak także po kilku minutach wpadł w ręce koziegłowskich kryminalnych.

Policja odzyskała także łup, który 20-latek usiłował ukryć za koszami na śmieci.

– Okazało się, że wcześniej odwiedzili też jeden ze sklepów samoobsługowych w Myszkowie i ukradli towar o wartości prawie 900 złotych – przekazano w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. – Policjanci z Koziegłów odzyskali skradzione artykuły wielobranżowe, alkoholowe i spożywcze warte blisko 1400 złotych, a złodzieje usłyszeli zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zarzuty.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -