XII Przegląd Przedstawień Istotnych “Przez dotyk” Rodzina +/”

0
205

 

 

21 września w Teatrze im. Adama Mickiewicza rozpocznie się XII Przegląd Przedstawień Istotnych “Przez dotyk” Rodzina +/_” Spektakle będzie można oglądać do 30 września.

W ramach festiwalu „Przez dotyk” odbywać się będą spektakle zaprawione sporą dawką humoru i absurdu. Na scenie zobaczymy przedstawienia w reżyserii m.in. Agaty Puszcz, Piotra Ratajczaka, Małgorzaty Bogajewskiej czy Dominika Nowaka.

Przegląd otworzy groteskowy dramat rodzinny „Pustostan”, którego bohaterami są bezimienni członkowie familii: Mama, Tata, Córka, Syn, Babcia i Pies.

Kolejny dzień to dwa kolejne spektakle. Pierwszy (godz. 17.00) w reżyserii Piotra Ratajczaka pt. „I będą święta”z udziałem Agnieszki Przepiórskiej, aktorki filmowej i teatralnej. Monodram zainspirowany reportażami i wywiadami prasowymi. To monolog kobiety, która straciła męża w katastrofie lotniczej. Piotr Ratajczak przedstawi także sztukę pn. „Tato nie wraca”, również z udziałem Agnieszki Przepiórskiej. Ten spektakl odbędzie się 23 września. Bohaterka to kobieta pracująca w banku, prowadząca luksusowe życie. Pewnego dnia wśród klientów banku rozpoznaje swojego ojca, który zniknął z jej życia, gdy miała 3 lata. Spektakl „Tato nie wraca” staje się seansem terapeutycznym,w którym odnajdziemy swoje tęsknoty, marzenia, może nawet spotkamy siebie sprzed lat.

Kolejna sztuka rozpocznie się o godz. 19.00. Wyreżyserowana została przez wielokrotnie nagradzanego za liczne realizacje teatralne i operowe Andrzeja Bubienia. Tym razem będzie to teatralna odsłona miniatur scenicznych pt. „Czechow: Żarty z życia. Dzień Gospodarzy” W obsadzie zobaczymy m.in. Michała Kulę, Adama Machalicę, Antoniego Rota.

Katarzyna Groniec zagra koncert na dużej scenie teatru 28 września o godz. 19.00. „Ach!“, bo taki jest tytuł nowego albumu, opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i, wreszcie, ziemi obiecanej do której docieramy.

Komedia psychologiczna „Bóg mordu” w reż. Dominika Nowaka rozpocznie przed ostatni dzień festiwalu. Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. Tytułowy „Bóg mordu” uwidacznia się w zachowaniu bohaterów. Do współpracy przy realizacji spektaklu Teatr zaprosił gwiazdorską obsadę Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka, którzy zagrają z aktorami Nowego Teatru. Przedstawienie odbędzie się o dwóch porach – 16.00 i 19.00.

Ostatni dzień to przygotowany przez Małgorzatę Bogajewską dramat skomplikowanych relacji ojcowsko-synowskich pt. „Tato”.

Szczegóły programu na stronie teatr-mickiewicza.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here