„Kamień serca” – w Koziegłowach trwa wystawa rzeźb Waldemara Musika

0
277
wystawa rzeźb 15

Autor wystawy oraz Gmina i Miasto Koziegłowy zapraszają do koziegłowskiego pałacu na zwiedzenie wystawy pt. „Kamień serca”. Trzeba się jednak śpieszyć, bo kończy się ona w niedzielę 25 lipca.

wystawa rzeźb 4
fot. MiG Koziegłowy

Waldemar Musik – urodził się 28 maja 1956 roku w Lublinie, obecnie mieszkający w Kielcach. Uczęszczał do szkoły plastycznej w Gdyni-Orłowie (fotografia) oraz kieleckiego liceum plastycznego (rzeźba). Pracował jako rzeźbiarz-kamieniarz w Pracowni Konserwacji Zabytków w Kielcach, m.in. przy odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie (1978-1980), w Operze Narodowej w Budapeszcie czy Pałacu Sanssouci w Poczdamie. Aktualnie Waldemar Musik realizuje się jako rzeźbiarz. Artysta swoje rzeźby wystawiał w wielu miastach Polski, a ich oryginalność była często doceniania i nagradzana. W tym roku rzeźba Waldemara Musika została zakwalifikowana na wystawę do Królewskiej Akademii w Londynie.

Wystawa rzeźb w Koziegłowach dostępna będzie dla zwiedzających w koziegłowskim pałacu przy ul. 3-go Maja 27. Artysta przedstawił na niej swoje prace wykonane w granicie i marmurze. Kilka z tych prac było wcześniej pokazywanych w londyńskiej Royal Gallery of Art.

Do wykonania rzeźby technologią Talking Stones (trzymaną w tajemnicy przez artystę) Waldemar Musik użył marmuru karraryjskiego, z tego samego kamieniołomu, z którego dostarczano bloki do pracowni słynnego Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni.

Trzeba również napomknąć, że artysta miał także swój wpływ na upiększenie Koziegłów. Płaskorzeźba tytułowa wystawy pt. „Kamień z serca” zdobi elewację Gminno-Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koziegłowach, a jednocześnie oddaje pamięć społeczności żydowskiej zamordowanej w czasie drugiej wojny światowej.

Na wystawę trzeba się śpieszyć, bo będzie trwała tylko do 25 lipca.  W soboty można ją oglądać w godz. 18-20. W pozostałych dniach tygodnia zwiedzanie możliwe jest po uzgodnieniu telefonicznym pod nr tel. 691 952 397 lub 608 093 314.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here