fbpx

Wystawa malarstwa „Współistnieje. Współodczuwam. Współtworzę” w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie

We wtorek, 22 listopada w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie otwarta zostanie wystawa malarstwa „Współistnieję. Współodczuwam. Współtworzę”. Swoją twórczość Magdalena Jurkowska i Agnieszka Pawłowska.

W ramach wystawy „Współistnieję. Współodczuwam. Współtworzę” w Częstochowie swoje prace pokażą – MjYunko – Magdalena Jurkowska i Agnieszka Pawłowska.

Pierwsza z wymienionych autorek jest absolwentką pomaturalnej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie. W dziedzinie malarstwa jest samoukiem. Maluje duże formaty mocnymi wyraźnymi  kolorami.

MjYunko maluje też na ubraniach, tkaninach, przedmiotach codziennego użytku, tworzy animacje, intrygujące kompozycje z różnych materiałów, performanse na tle żywej natury angażując swoje obrazy niczym aktorów. Prace artystki były wystawiane na wystawach zbiorowych w Galerii ROK-u z plenerów w Zwierzyńcu, Pucku i Ameliówce, ale jak również i w USA.

Autorka wyróżniona została specjalną nagrodą dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie za ilustracje do „Legend jury”. 

Z kolei Agnieszka Pawłowska urodziła się w Warszawie. Jeśli chodzi o malarstwo- podobnie jak Jurkowska – jest samoukiem.

Inspiracje czerpie głównie z natury. Wewnętrzne przeżycia, odczucia przelewa za pomocą kolorów i wody na kartkę papieru. -Akwarela to  technika, gdzie woda sama prowadzi i rozlewa pigment na podłożu, po czym niezwykle rozwinięta wyobraźnia artystki prowadzi dalej do wyrażenia wewnętrznej opowieści. Kolor, przenikanie, falowanie, zabawa, taniec. Jest to fascynująca podróż dla samej twórczyni, a tym większa radość, kiedy może stać się również dla odbiorcy dzieła- czytamy o jej twórczości.

Wernisaż odbędzie się 22 listopada o godz. 17. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewni pasjonat rytmu Maciej Łukowski, który zagra na djmbe i handrumie. Ekspozycja prezentowana będzie do 6 grudnia. Wstęp jest wolny.

red.